Jak na export? Vývozcům poradí experti CzechTrade

18. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

Exportéři, kteří se chtějí prosadit v zahraničí a nechtějí utrácet za náhodné kontakty a zbytečné cesty, se mohou už příští rok v únoru poradit s nejlepšími specialisty na zahraniční trhy. Šanci mají na tradiční akci Meeting Point agentury CzechTrade.

O svých plánovaných exportních aktivitách můžete diskutovat s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade, a to již 5. a 6. února 2019 v pražském hotelu Ambassador Zlatá husa.

Specialisté CzechTrade dlouhodobě působí přímo v teritoriích, znají aktuální dění na tamních trzích, obchodní podmínky i exportní příležitosti pro tuzemské firmy. Vědí, jaké jsou tamní zvyklosti, znají jazyk a mají kontakty na zajímavé zástupce byznysu. Exportérům tak otevřou více dveří, než kdyby se v cizím prostředí prosazovali individuálně.

„Vývozce čekají individuální konzultace s 50 kolegy ze zahraničí. V roce 2019 budou mít exportéři poprvé možnost vyslechnout si krátké prezentace (novinky, připravované projekty, příležitosti), na které navážou dotazy. Novinka se týká devíti zemí. Vyhrazená je vždy hodina a pak se ředitelé zahraničních kanceláří vrátí ke svým stolkům k půlhodinovým konzultacím se zástupci firem,“ popisuje Zuzana Pluhařová z oddělení PR a komunikace CzechTrade.


Pokud zástupci podniků využijí možnosti osobního setkání, seznámí se i se specifiky jednotlivých trhlů a dozvědí se, zda je právě jejich obor činnosti pro vybranou destinaci perspektivní. Konzultace poskytne i Klientské centrum pro export, které je společnou aktivitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a CzechTrade. Firmám nabízí služby Jednotné zahraniční sítě ve více než devadesáti zemích světa.

Délka jedné konzultace představuje 30 minut. Maximální počet konzultací pro jednu firmu je pět. Účast na akci bude zdarma, ale je nutná předchozí rezervace. Pro upřesnění konkrétních termínů vás budou pracovníci CzechTrade kontaktovat.

Kontaktní osoba: Zuzana Pluhařová
e-mail: zuzana.pluharova@czechtrade.cz
telefon: 224907508

Meeting Point (konzultace)

  • 5.2.2019, 13:00-14:00 – Kanada a Austrálie
  • 5.2.2019, 14:30-15:30 – Thajsko a Vietnam
  • 6.2.2019, 9:30-10:30 – Chorvatsko, Srbsko a Bulharsko
  • 6.2.2019, 11:00-12:00 hod. – Itálie a Španělsko
Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek