Jak se prosadit na mimoevropských trzích? Pomůže projekt NOVUMM

5. 5. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Účast na zahraničních veletrzích, kterou českým firmám pomáhá zprostředkovat státní agentura pro podporu exportu CzechTrade, může podnikům usnadnit vstup na světové trhy. Projekt NOVUMM umožňuje tuzemským společnostem prosadit se na veletrhy v Evropě i mimo ni.

„Jedním z prvotních problémů, se kterým se mohou firmy při vstupu na zahraniční trhy setkat, je nedostatek kontaktů a obchodních příležitostí. Díky projektu NOVUMM, jehož prostřednictvím jsme schopni malým a středním podnikům zajistit účast na zahraničních veletrzích, mohou tyto kontakty a příležitosti získat snadněji,“ říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

V rámci projektu je malým a středním mimopražským podnikům poskytována podpora do výše 80 000 korun, a to formou zvýhodněných služeb.

Firmy oproti předchozím projektům od agentury nezískávají přímo peněžní prostředky, ale služby - a to za nadstandardních podmínek. Jedním z předpokladů účasti je to, že se společnost finančně podílí na realizaci expozice – na evropských veletrzích jde o minimálně 50 procent, na veletrzích za hranicemi starého kontinentu pak o 30 procent z celkových nákladů.

Otevřely se dveře do Brazílie či Mongolska

„Za jednu z velkých výhod tohoto projektu považuji fakt, že se neomezuje pouze na evropské trhy. CzechTrade tak malým a středním podnikům usnadňuje vstup i na velmi lukrativní trhy mimo hranice Evropy,“ dodává Doležal.

Příkladem mohou být mongolský veletrh Mongolia Mining 2017, zaměřený na oblast těžebního průmyslu, a brazilský LAAD Defence & Security 2017, který je největší a nejvýznamnější akcí v sektoru obranného a bezpečnostního průmyslu v oblasti Latinské Ameriky. Díky projektu NOVUMM vyrazilo do Asie respektive Jižní Ameriky deset českých vystavovatelů.

Mezi firmami, které využily zvýhodněných služeb projektu NOVUMM a zúčastnily se významného veletrhu v Brazílii, patří společnosti ORITEST a ARESET.

„Naše první účast na výstavě LAAD byla motivována tím, že Brazílie patří mezi tři teritoria s nejvyšším předpokládaným potenciálem růstu exportu pro následující roky. Obě naše společnosti přivítaly mnoho často společných setkání, zejména se zástupci brazilské armády, ale i hasičů, kteří budou tvořit základ nových obchodních vztahů," hodnotí majitelé obou firem Josef Orel a Marta Špelinová.

„Celkově můžeme výstavu zhodnotit jako velmi úspěšnou s tím, že splnila a v některých směrech i překročila naše očekávání,“ doplňují.  

V rámci projektu NOVUMM bude podpořeno celkem 100 akcí se zaměřením na různé průmyslovými obory. Zájemci o účast, kteří splňují kritéria projektu, se mohou hlásit a žádat o poskytnutí zvýhodněné služby.

Více informací o podmínkách účasti na stránkách CzechTrade

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek