Jižní Korea a Velká Británie podepsaly smlouvu o volném obchodu

10. 6. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KR - Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 10.06.2019

Předběžná obchodní dohoda byla dosažena Yoo Myung-hee, korejským ministrem obchodu a Liamem Foxem, a tajemníkem mezinárodního obchodu Velké Británie, v pondělí v Soulu.
"Dohoda má zmírnit rizika Brexitu uprostřed narůstajícího americko-čínského obchodního napětí a čínského ekonomického zpomalení," řekl Yoo.
Nejnovější obchodní dohoda je podle korejského ministerstva obchodu replikací preferenčních podmínek v rámci stávající korejské dohody o volném obchodu s EU. Dohoda by zajistila volné obchodní vztahy mezi oběma zeměmi ve všech možných scénářích, včetně případu, že by se v říjnu konal neřízený Brexit, nebo odchod Británie z EU s dohodou a prodloužení Brexitu i po říjnové lhůtě.
Obě země musí nyní usilovat o ratifikaci dohody svými parlamenty před 31. říjnem. Pokud dohoda nebude ratifikována včas, korejská auta a jiné výrobky, které v současnosti době vstupují na britský trh bez cla, by byly zatíženy 10% sazbami.
Ve dvoustranné dohodě byly provedeny určité změny oproti stávající dohody o volném obchodu mezi Koreou a EU. Korea souhlasila s uznáním irské whisky jako vyrobené v Británii a uložila celní kvótu pouze na dvě dovozní položky z Velké Británie – doplňkové krmivo a slad na výrobu piva.

Zdroj: PulseNews
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: