Jižní Korea čelí četnějším kybernetickým útokům

22. 4. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KR - Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 22.04.2019

Míra kybernetických útoků v Koreji byla relativně nízké ve srovnání s celosvětovým průměrem, ale IT gigant uvedl, že organizace i jednotlivci jsou více podporováni v zálohování svých dat pomocí cloudových platforem při současném zachování operačních systémů a bezpečnostního softwaru.
Firma na mediální konferenci v Soulu oznámila výsledky výroční zprávy Microsoft Security Intelligence Report. "Analyzovali jsme více než 6,5 bilionu bezpečnostních signálů denně v roce 2018, abychom zveřejnili zprávu o hrozbách a sdíleli odborné poznatky s klienty," řekla Kim Gwi-ryun, manažerka bezpečnostního programu společnosti Microsoft Korea. Dodala, že hrozba útoků na dodavatelský řetězec se stala širokou kategorií, zatímco útoky na software v dodavatelském řetězci rostou v posledních letech.
Citovala příklad populárního softwaru pro čištění systému CCleaner, který v září 2017 utrpěl masivní útok a napadl více než 2,3 milionu uživatelů, kteří si stáhli nebo aktualizovali aplikaci CCleaner.
Firma také zjistila, že kybernetičtí zločinci vkládají dolovací software do strojů nic netušícího uživatele nebo organizace a využívají počítačovou sílu stroje k těžení kryptoměn a nelegálně tak generují příjmy. "Všimli jsme si, že v závislosti na vývoji hodnot kryptoměn, roste či klesá i míra dolování," řekla. Míra těžby krypto měn v Koreji v roce 2018 činila 0,05 %, což je o 58 % méně než světový průměr.
Kim řekla, že uživatelé mohou těžko detekovat kryptoměnové dolovací systémy, protože jediným znakem, který mohou uživatelé rozpoznat, by bylo snížení výkonu systému. Dodala, že klíčovou hrozbou je to, že útočník může tento software snadno přeměnit v jiný více škodlivější.
Firma také zaznamenala phishingové útoky, které podle všeho stále převažují, protože příchozí e-maily, které byly phishingovými zprávami, v roce 2018 vzrostly o 250 procent. IT společnost vyzvala organizace, aby využívaly služby cloud computingu pro automatické zálohování a implementaci segmentace sítě.
"Ještě důležitější je, že společnosti musí pravidelně vzdělávat své zaměstnance v oblasti kybernetické bezpečnosti," řekl Kim. Jednotliví uživatelé jsou vyzváni k používání nejnovějších antivirových systémů a licencovaného softwaru, dodala.

Zdroj: The Korea Times
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: