Jubilejní srbský Davos – ekonomické fórum Kopaonik

28. 2. 2018

  • Země: CS - Srbsko
  • Datum zveřejnění: 28.02.2018

Ekonomické fórum Kopaonik se koná ve dnech 4. - 7. března a je přihlášeno již více než 1 000 účastníků a panelistů a 110 akreditovaných novinářů. Fórum Kopaonik pořádá Asociace ekonomů Srbska a Asociace ředitelů firem Srbska pod záštitou předsedy vlády Republiky Srbsko. Hlavním partnerem fóra je společnost Mastercard. Tradice tohoto ekonomického fóra je již delší, než u některých důležitých světových konferencí.
Tématem letošního fóra bude diskuse na téma "Co bude následovat po fiskální konsolidaci?“. Tedy, jak změnit fiskální stabilitu prostřednictvím opatření hospodářské politiky na udržitelný růst a rozvoj?
Návštěvu "srbského Davosu" potvrdil prezident Republiky Srbsko Aleksandar Vucic, předsedkyně vlády Ana Brnabic, řada ministrů vlády Srbska, guvernérka národní banky Jorgovanka Tabakovič, nejvýznamnější srbští podnikatelé a četní představitelé z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, ICT, energetiky, zemědělství, farmaceutického průmyslu, jakož i zástupci státních společností a místních samospráv.
Svoji účast na tomto regionálně významném ekonomickém fóru potvrdila také řada zástupců mezinárodních finančních organizací. Očekává se příjezd zástupce ředitele Evropského oddělení MMF Tanose Arvanitise, ředitelky Světové banky pro západní Balkán Lindy Van Gelder, ředitelky EBRD pro střední a východní Evropu Charlotte Ruh a také velvyslance EU Sama Fabrici. Zvláštním hostem fóra bude Magnus Lindquist, nejslavnější evropský futurolog.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bělehrad.
 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: