Karlovarský kraj chce založit veřejnou výzkumnou instituci zaměřenou na lázeňství a balneologii

23. 10. 2018 | Zdroj: Krajský úřad

Obnovení vědy a výzkumu v oblasti lázeňství a balneologie, ověřování účinků léčby a hledání inovativních forem lázeňské péče, podpora souvisejícího vzdělávání, zajištění certifikace lázeňských provozů či příprava návrhů legislativních změn – to jsou hlavní úkoly, které by měla řešit nově vznikající veřejná výzkumná instituce Karlovarského kraje.

„Pokud chceme, aby se lázeňství a balneologie v Karlovarském kraji i nadále rozvíjely, je potřeba založit vědecko-výzkumný ústav, který by se těmto tradičním oborům odborně věnoval a přinášel nové impulsy. V současnosti jsme proto zahájili veškeré připravené kroky, jednáme o součinnosti s dalšími subjekty působícími v oblasti lázeňství a balneologie a řešíme finanční zajištění i personální obsazení. Přepokládáme, že se nám na činnost organizace podaří získat prostředky z vyhlášených dotačních titulů,“ upřesnil Vojtěch Franta, uvolněný člen Zastupitelstva Karlovarského kraje pro oblast lázeňství, cestovního ruchu a UNESCO.  

Veřejná výzkumná instituce Karlovarského kraje by se do budoucna měla stát uznávaným partnerem na poli lázeňství a balneologie. Tento subjekt by měl vytvářet potřebné klinické studie o vlivu a působení přírodních léčivých zdrojů na lidský organismus a zpracovávat technické manuály pro lázeňské hotely a balneoprovozy. Mimo jiné by měl sehrát i roli iniciátora vzniku vysoké školy v oblasti balneologie přímo v našem regionu. Odborným garantem nově vznikající organizace se stal vedoucí oddělení Českého inspektorátu lázní a zřídel na Ministerstvu zdravotnictví Zdeněk Třískala. Výběrové řízení na ředitele bude teprve vyhlášeno.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek