Kazachstán začne vyrábět ropný cement

15. 11. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KZ - Kazachstán
  • Datum zveřejnění: 15.11.2018

V Kyzylordské oblasti v prosinci bude zahájena první ropná cementárna v Kazachstánu. Kapacita podniku činí 1 milion tun produktů ročně. Toto bylo oznámeno starostou Kyzylordinské oblasti, Krymbek Kusherbayev.
Projekt je realizován v rámci státního programu průmyslového inovačního rozvoje Republiky Kazachstán na období 2015-2019. Krymbek Kusherbayev zdůraznil, že závod bude spuštěn před plánovaným termínem. Stavební práce v objektu byly dokončeny, zařízení se instaluje.
Společnost bude zaměstnávat více než 260 lidí, zvýší objem místních daní a zahájení výroby umožní otevření přidružených malých a středních podniků - pro výrobu pytlů na cement, minerální prach pro asfaltový beton a další.
Ropný cement je široce používán v ropném, plynárenském a jaderném průmyslu. Zvláště nezbytný je pro nouzové a rekultivační operace. Navíc výrobky budou mít zvýšenou odolnost proti mrazu, odolnost proti vodě a sníženou odolnost proti korozním vlivům, další důležitou vlastností cementu je jeho vytvrzovací doba po 10-12 hodinách.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Almaty.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: