Kolumbie je pátou nejlepší zemí pro investice v Amerikách

9. 10. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 03.11.2019

Podle žebříčku Country Brand Ranking pro americký kontinent se Kolumbie poprvé umístila na pátém místě jako jedna z nejatraktivnějších zemí pro investice v regionu. Vysoké hodnocení státu dokládá, že země vyniká jako cíl zahraničních investorů, kdy v prvním pololetí 2019 dosáhly toky zahraničních investic 7273 milionů dolarů, což representuje meziroční nárůst o 24,4 %.
Kromě toho se vyzdvihla v oblasti digitální poptávky, kde hodnocená témata souvisela s online vyhledáváním témat, jako je obchodní prostředí, socioekonomické faktory či strategické sektory.
Kolumbie nabízí stabilní trh, právní jistotu a především regionální rozmanitost, jenž poskytuje širokou škálu investičních možností. V regionálním žebříčku, ve kterém se hodnotilo celkem třicet zemí, Kolumbie předběhla státy jako je Chile, Argentina nebo Peru a ve světovém žebříčku se pak umístila na 23. místě. Hodnocení Country Brand Ranking vydává konzultační společnost Bloom Consulting, která spolupracuje s organizací Světové ekonomické fórum.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.
Zdroj: Portafolio.co

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: