Kolumbie - snadnější podnikání především pro střední a malé podniky v zemi

30. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 30.09.2018

Kolumbijský prezident Iván Duque minulý týden veřejně oznámil, že během své vlády odstraní celkem 50 úředních postupů, které v současné době brání nebo komplikují zakládání nových firem nebo fungování těch stávajících. Tento slib je jeden ze závazků, kterým Dudque chce bojovat proti korupci v zemi.
“Bylo zjištěno celkem 50 bodů, které chceme odstranit v prvním roce vlády tak, aby kolumbijští podnikatelé poznali, že to, o co se tu snažíme, je jasným impulsem pro vytváření nových pracovních míst,” uvedl prezident.
Duque uznal, že podnikatelé čelí mnoha překážkám kvůli počtu procedur a státních subjektů, kterými musí občan projít, aby si mohl založit v zemi vlastní firmu. To, podle Duqueho, generuje “obrovské provozní náklady pro podniky, zejména pro ty nejmenší.” V tomto smyslu prezident usiluje o centralizaci a vytvoření tzv. “jediné přepážky,” která zjednoduší a hlavně urychlí založení podnikání.
Julián Domínguez, prezident odborové organizace Confecámaras, uvedl, že je přesvědčen, že je to krok správným směrem. Dále uvedl, že je třeba klást důraz na inovace a jednodušší  přístup k financování. Domiquez také řekl, že za posledních 15 let se síti obchodních komor v zemi podařilo postupně snížit počet procedur potřebných k založení firmy z původních 17 na 8 a počet dnů z 55 na 11.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: portafolio.co

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: