Kolumbijská značka čokolády obdržela nejvyšší gastronomické ohodnocení.

18. 12. 2017

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 18.12.2017

Tibitó bylo uděleno nejvyší možné hodnocení (3 zlaté hvězdy) za čokoládu Putumayo 70 %. Jednu zlatou hvězdu značka získala za čokoládu Meta 80 %, což je také vynikající výsledek.

Firma je přesvědčená, že toto prestižního označení jí zajistí více obchodních příležitostí a že se stane mnohem více konkurenceschopná.

“Tohle je potvrzení, že děláme věci dobře. Je pro nás důležité znát názory odborníků na náš produkt, protože myslíme, že díky tomu budeme schopni proniknout na více trhů”, řekl Gustavo Ernesto Pradilla, zakládající člen Čokoládovny TIBITÓ.

Čokolády byly hodnoceny zkušební porotou složenou z několika kuchařů, sommelierů a profesionálních degustátorů, kteří posuzovali jak texturu, tak i vůni a chuť mimo jiné i na základě tzv. slepé degustace.

Nejedná se ale o první úspěch této jihoamerické značky. V roce 2016 byla firmě Tibitó udělena cena Kolumbijské federace zpracovatelů kakaa (Federación Colombiana de Cacaoteros) za nejlepší řemeslně vyráběnou čokoládu v Kolumbii na soutěži Concurso Nacional de Chocolates Artesanales.

Čokolády Tibitó jsou vyráběny z kakaových bobů z různých departamentů Kolumbie, které jsou vyhlášeny pro svou specifickou vůni a chuť. Firma vyrábí 80 a 40 gramové čokolády s obsahem kakaa 42, 70, 80 a nebo 100 %. V sortimentu nechybí ani mléčná čokoláda nebo tzv. polohořká.

Zdroj: www.portafolio.co
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.

 

 

 


Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: