Konference představí svět informatiky ve finančnictví

2. 11. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Technologické inovace ve finančním sektoru jsou hlavním tématem letošního ročníku odborné konference Svět informatiky ve finančnictví, která se koná 22. listopadu v pražském Konferenčním centru City.

Účastníci si mohou vyslechnout zajímavé přednášky na témata týkající se FinTechu, Payment Service Directive (PSD2), big data technologií a kybernetické bezpečnosti.

„Úvod konference bude věnován směrnici PSD2 a zákonu o platebním styku. Navazující příspěvek zůstane tematicky u směrnice PSD2, nabídne však pohled nejstarší a největší české banky – České spořitelny a toho, jak ona sama vnímá nutnost otevřít venkovnímu světu svou datovou pokladnici," popisuje program mluvčí pořádající společnosti Exponet Iveta Kozáková. Tyto prezentace doplní příspěvek Jakuba Sechtera ze Spendee , který představí PSD2 z pohledu FinTech společnosti.

Další část konference poradí, jak změřit spokojenost zákazníků (EUE End User Experience) nebo jak detekovat problémy na síti (NPM Network Performance Monitoring). Obě oblasti souvisí s významem výkonných aplikací ve finančnictví „Riverbed Application Performance Platforms a využití ve finančnictví“. Řečníci druhého konferenčního panelu se ve svých výstupech zaměří na nejčastější druhy použití big data technologií. 

„Na příkladech z praxe si ukážeme, jak může ve finančním sektoru pomoci z hlediska řešení krizových situací a klientského servisu online monitoring. Představíme si také, jak naložit s daty získanými nástrojem na social listening a být tak v obraze o názorech klientů, potenciálních klientů a aktivitách konkurence," dodává Iveta Kozáková.

Svůj přístup k big data poodkryje pro účastníky konference zástupce jednoho z největších operátorů na českém mobilním trhu T-Mobile a představí, co dnes dokáže operátor nabídnout svým partnerům v oblasti finančních služeb. Téma uzavře případová studie optimalizace pobočkové sítě České spořitelny, na které si detailně rozebereme použití lokační analýzy.

Program, představení přednášejících a registrace najdou zájemci na adrese konference: financnictvi.konference.cz

 Redakčně upravená zpráva Exponet

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek