Konference StartupYard: Korporace hledaly inspiraci u startupů

27. 10. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, uspořádal konferenci pod názvem “Resetuj svůj korporátní mozek - prozkoumej svět startupů”. Jejím cílem bylo propojit korporace s úspěšnými startupy, přinést čerstvé nápady, inspiraci a kontakty do světa velkých firem.

Sedmnáct startupů a dvacet vysokých manažerů předních korporací se zúčastnilo setkání v prostorách pražské kanceláře firmy Microsoft.

„Chtěli jsme poradit korporacím, jak rychleji a efektivněji využívat inovace,” řekl Gustavo Vizcardo z akcelerátoru StartupYard.  

Korporace nemohou do budoucnosti inovovat bez zásadní změny myšlení. Startupy jsou pro ně ideálním zdrojem nových nápadů. Konference nabídla příležitost k setkání, výměně nápadů a zkušeností s inovátory formou panelové diskuse a následné série individuálních setkání mezi zástupci velkých firem a začínajících podniků.

StartupYard si klade za cíl budovat dlouhodobé vztahy mezi korporacemi a startupy, založené na vzájemné spolupráci, ve kterých budou obě strany profitovat z rychlosti, jakou nové technologie přinášejí nové obchodní modely, služby a produkty. Velké společnosti přinášejí zkušenosti a investice, zatímco startupy mohou nabídnout čerstvé myšlení a hbitost, s níž ovlivní trh,” uvedl Vizcardo.

„České startupové scéně se daří dobře – zaznamenali jsme rostoucí zájem investorů, startupů, ale také korporátního světa. Tento trh je zdrojem zajímavých nových firem s vysokým potenciálem,” dodal ředitel StartupYardu Cedric Maloux.

Akcelerátor přivedl na konferenci nejinovativnější startupy ze svého portfolia: TeskaLab, BudgetBakers, Cryptelo, Neuron Soundware, Chatler AI, Satismeter, SentiSquare, Blocknify, Beeem, ClaimAir, Myia, Educasoft, Vize, Option AI, MindBox, Waymark, Rossum. Setkání s nimi využili vrcholoví manažeři firem jako Česká spořitelna, Microsoft, Komerční Banka, E.on, Visa, O2, Homecredit, Innogy, AXA, KB Pojišťovna, MB Tech Group, L’Oreal, EY, PWC, Deloitte, Makro, Wüsternrot, Consillium, Foxconn DRC a Cetelem. Partnery konference byly společnosti Česká spořitelna a Microsoft.

Co je StartupYard?

StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s působením na globální scéně. Další investice se podařilo získat již dvaadvaceti firmám StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, pět startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina. Více na www.startupyard.com

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek