Korejský gigant POSCO chce mít ekologické ocelárny

26. 2. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: KR - Korejská republika
  • Datum zveřejnění: 26.02.2019

Přední výrobce ocelářských produktů v Jižní Koreji, Posco, investuje během následujících dvou let více než 1 bilion wonů (893,6 milionů dolarů), aby snížil emise znečišťujících látek ve svých ocelárnách o 35 procent.
Společnost Posco v úterý uvedla, že vynaloží 1,07 bilionu wonů na vybudování ekologicky šetrných závodů včetně vybudování výrobních tecgnologií nové generace za 350 miliard wonů. V současné době společnost provádí hodnocení vlivů na životní prostředí a plánuje zahájit výstavbu v prosinci tohoto roku.
Společnost Posco bude také investovat 330 miliard wonů do zbývajících 15 výrobních jednotek a do tří sintrovacích pecí dodatečně instalovat zařízení selektivní katalytické redukce výrazně snižující emise oxidů dusíku a zvyšuje účinnost odstraňování emisí. Toto zařízení přeměňuje oxid dusíku emitovaný během procesu spalování na netoxické materiály, jako je dusík a kyslík. Současně redukuje emise oxid dusíku o 65 procent až 85 procent.
Posco také vynaloží úsilí na snížení malých prachových částic vznikajících během výroby oceli. Do roku 2020 společnost plánuje investovat 300 miliard wonů na vybudování 10 dalších vnitřních skladů včetně 8 sil o hmotnosti 400 000 tun, což jsou uzavřená zařízení zabraňující rozptylu prachu. Posco v současné době provozuje 33 vnitřních skladovacích zařízení o hmotnosti 1,79 milionu tun včetně sil. Společnost také vynaloží 90 miliard wonů na vybudování dalších lapače prachu a nových zařízení na chlazení strusky.
Nejmenovaný zástupce Posco uvedl, že se společnost bude snažit zlepšit strukturu filtrů lapačů prachů a integrovat inteligentní technologie do ekologických zařízení s nadějí, že se podaří do roku 2022 snížit emise znečišťujících látek o 35 procent.

Zdroj: Maeil Newspaper
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Soulu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: