Krajská hospodářská komora nabízí podnikatelům nové služby

4. 1. 2018 | Zdroj: Regionální hospodářská komora

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje (KHK MSK) rozšířila portfolio svých služeb nabízených členským firmám. Cílem je více zviditelnit jejich práci a napomoci tomu, aby podnikatelé v regionu mezi sebou více komunikovali. Umožňuje jim proto, aby na nově vytvořených webových stránkách KHK MSK nabízeli ostatním své výrobky a služby.

Hospodářská komora MSK rovněž rozšířila nabídku školení v rámci projektu vzdělávání zaměstnanců členských firem. Od listopadu loňského roku fungují na adrese khkmsk.cz nové webové stránky. Kromě příjemnějšího uživatelského prostředí obsahují také novou službu Členové členům, kde firmy sdružené v KHK MSK mohou ostatním nabízet své zvýhodněné služby.

„Firmy se tam mohou také pochlubit tím, co nového dokázaly. Rádi bychom rozvinuli jejich vzájemnou komunikaci. Chtěli bychom, aby se podnikatelé mezi sebou setkávali, ať už na základě společných oborů, nebo nějakého tématu,“ vysvětlila ředitelka KHK MSK Natálie Šitavancová. Podle ní firmy často netuší, že jim mohou pomoci svými službami i podnikatelé přímo v regionu a nemusejí tak oslovovat firmy v jiných regionech, případně až za hranicemi.

V KHK MSK také od loňského roku běží projekt Vzdělávání firem, v němž svým členům zdarma nabízí sérii školení pro zaměstnance. Ti tak mohou rozšířit své manažerské dovednosti, jazykové schopnosti nebo znalosti v oblasti informačních technologií. Proškolit se také mohou ve velmi žádaném svařování či získat speciální řidičské oprávnění. Projekt financuje Evropský sociální fond v rámci Operačního programu Zaměstnanost, poběží až do jara 2020. „Za tu dobu zorganizujeme přes tři stovky školení. Účastníci získají po proškolení a splnění předem stanovených podmínek potvrzení či osvědčení o absolvování školení,“ doplnila ředitelka KHK MSK.

KHK MSK má více než tři stovky členů, čímž se v České republice řadí mezi největší krajské hospodářské komory. Díky jejímu zapojení do poradenské sítě Enterprise Europe Network firmy mohou využívat pomoci s propagací v zahraničí, s vyhledáním kontaktů na potenciální zahraniční obchodní partnery nebo s účastí na obchodních misích v zahraničí. Nejbližší plánovaná podnikatelská mise se uskuteční 8. února 2018 v Srbsku a je určena firmám podnikajícím v oblasti kovoprůmyslu, kovoobrábění, strojírenství, hutnictví a souvisejících oborech, které mají zájem navázat spolupráci se zahraničními partnery. Vybírat mohou z téměř stovky srbských firem.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek