Kyjevské investiční fórum – nové příležitosti pro české investory

16. 10. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Na konci září 2017 se v Kyjevě uskutečnilo investiční fórum „Invest in Kyiv Forum“ se zaměřením na nové projekty k rozvoji zejména turistické infrastruktury a na revitalizaci města, dále z oblasti energetiky, zpracování odpadů apod. Město Kyjev by chtělo některé z projektů realizovat s pomocí zahraničních investorů.

Dne 26. září 2017 se v Kyjevě uskutečnilo Kyjevské investiční fórum „Invest in Kyiv Forum“, které bylo zaměřeno na revitalizaci a modernizaci města Kyjev. Fórum bylo zahájeno starostou Kyjeva Vitalijem Kličkem a předsedou vlády Volodymyrem Hrojsmanem. V úvodních vystoupeních bylo mj. zdůrazněno, že Kyjev je příjemcem více jak 50 % přímých zahraničních investic na Ukrajině a má zájem o využití nových zahraničních investic při revitalizaci města a k rozvoji turistické infrastruktury Kyjeva.

Diskuse byla na fóru vedena v rámci jednotlivých tematických bloků k posílení turistické atraktivnosti Kyjeva, a to i souvislosti s očekávaným nárůstem zájmu zahraničních turistů o hlavní město Ukrajiny. Ještě do konce roku 2017 budou v Kyjevě otevřeny 3 nové hotely vybudované zahraničními investory. V roce 2018 Kyjev očekává okolo 2 mil. zahraničních turistů, přičemž jedním z turistických magnetů bude například finálový zápas Ligy mistrů. Fórum se též zaměřilo na revitalizaci historické části města Podol, prezentaci Kyjeva jako atraktivního města pro filmový průmysl (již v současné době se v Kyjevě natáčí celá řada reklamních filmů, velký potenciál pro filmaře představují historické části města - chrámy, zástavba z 18. a 19. století), dále na využití vysokých technologií při rozvoji města (elektronické mapy, elektronické jízdenky) apod.

Konkrétní investiční projekty, které byly na fóru prezentovány, jsou k dispozici na internetové stránce www.investinkyiv.gov.ua. Jedná se o projekty v oblasti bytové výstavby, vzdělávání (školky, školy), zdravotnictví (zdravotnická centra), energetiky (elektrárna na uhlí a ke spalování odpadů, modulární kotelny), sportu a rekreace (sportovní komplexy, pláže), dopravy (lanová dráha), zpracování odpadů (třídění odpadů, využití skládek), v sociální oblasti.

V případě zájmu o některý z investičních projektů lze kontaktovat přímo Ekonomický a investiční odbor Kyjevské státní městské administrace (tel.: +380 44 202 7934, e-mail: investinkyiv@guekmda.gov.ua) či obchodní a ekonomickou část politického úseku velvyslanectví ČR v Kyjevě (tel.: +380 272 68 00, e-mail: commerce_kiev@mzv.cz).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kyjevě (Ukrajina). Autor: František Trojáček, rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek