Kyrgyzstán: Mapa oborových příležitostí - perspektivní položky českého exportu

20. 8. 2018

© Zastupitelský úřad ČR v Astaně (Kazachstán)

Kyrgyzská ekonomika je značně podfinancovaná. Proto, i přes značné potřeby, je klíčovým faktorem výhradně zajištění financování pro daný projekt.

5.1. Nejperspektivnější položky pro český export, odvětví pro investice, privatizační a rozvojové projekty

Aktuální sektorové příležitosti pro Kyrgyzstán

Další oborové příležitosti pro všechny země naleznete v Mapě oborových příležitostí na portálu BusinessInfo.cz (www.businessinfo.cz/mop)

Mezi perspektivní odvětví pro investice v Kyrgyzstánu lze zařadit zejména investiční celky (např. malé vodní elektrárny), dopravní techniku (trolejbusy, autobusy či lokomotivy), zelené technologie (čištění odpadních vod, ohřev teplé vody, solární panely), malé pivovary a technologie výroby piva a potravinářské technologie jako celek. Další možnosti existují v turistice, v zemědělství, perspektivní je i bytová výstavba, možnosti existují též u realizace spotřebního zboží.

Největším problémem pro prosazení českých firem je exportní financování. Podle zkušeností z jiných zemí se ukazuje jako nejperspektivnější cesta identifikování rozvojových programů financovaných ze zahraničí s cílem participace v nich, byť alespoň jako subdodavatel.

V Kyrgyzstánu působí též celá řada významných kyrgyzských podnikatelů, se kterými lze identifikovat vzájemně výhodné projekty. Zájem o rozvoj bilaterální hospodářské spolupráce má též na KG straně asociace JIA a Obchodně - průmyslová komora KG.

zpět na začátek

5.2. Kalendář akcí

V roce 2018 ZÚ Astana plánuje v Kyrgyzstánu akce na oslavu 100 let založení Československa a tradiční recepci k oslavě státního svátku. V dubnu 2018 se český stánek objevil na výstavě FoodExpo v Biškeku zaměřené na potravinářství. Na podzim pravděpodobně proběhne česko-kyrgyzská B2B akce.

Kalendář investičních fór, výstav a veletrhů v Kazachstánu

Datum

Místo

Název akce

Zaměření

  1. - 20.9

Medexpo Yug - 2018

Výstava - zdravotnictví

  1. - 27.9.

YUG-Energy - 2018
YUG-Stroy - 2018

Výstava – energetika, stavebnictví

prosinec

Biškek

Biškek Invest Forum

Investiční fórum

zpět na začátek

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Tisknout Vaše hodnocení: