Legalizace marihuany v Kanadě byla podle CEO společnosti GMP Capital Inc. správným rozhodnutím

3. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CA - Kanada
  • Datum zveřejnění: 03.12.2018

Kanada se stala světovým lídrem na trhu s marihuanou, a to také kvůli dodatečné podpoře kanadským investorů, kteří díky příznivému regulačnímu prostředí dávají prostor přílivu kapitálu z USA, Evropy a Asie. V opačné situaci se nachází kanadský ropný a plynový průmysl, kde se většina projektů nových ropovodů potýká s problémy, což následně vede k výraznému snižování ceny ropy těžené z  olejových písků.
“Marihuana je příkladem toho, jak dělat věci správně,” řekl CEO společnosti GMP při rozhovoru pro Bloomberg. “Ropa a plyn je naopak příkladem toho, jak věci nedělat.”
Po zveřejnění výsledků společnosti na třetí kvartál ředitel Fricker uvedl, že blockchain a marihuana “zázračně” vyplnili prázdné místo po kdysi tolik žádaných komoditách jako byla ropa a plyn.
Podle Frickera příležitosti v blockchain, digitálním účetnictví podporujícím Bitcion, se začnou více projevovat v horizontu pěti až sedmi let. Fricker také předpokládá, že v průběhu jednoho roku se více než 50 společností v Kanadě bude usilovat o vydání akcií. Pád ceny bitcoinu v tomto roce prozatím uklidnil trh blockchainu.
“Blockchain má více potenciálu, jelikož mluvíme o změně v transmisi měny,” říká Fricker, který chce, aby tento systém nahradil 200 let starý účetní systém používaný v dnešní době. “S postupem času, až se nový systém dostatečně upevní, vyvolá velké změny v celé společnosti.”

Zdroj: EnergyNow Media
Zpracoval kolektiv pracovníků Zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: