Letecká společnost EasyFly rozšiřuje flotilu

7. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 07.12.2018

Na začátku listopadu EasyFly obdržela první letoun ATR 72. Investice počítá s celkem pěti novými letouny z nichž tři plánuje zapojit do provozu ještě před koncem letošního roku. Podle prezidenta EasyFly Alfonse Ávila a někdejšího zakladatele Aerorepública (nyní Copa Airlines Colombia) tyto akvizice výrazně zvyšují kapacitu firmy, což jim umožní létat do nových destinací, a to ještě více upevní pozici EasyFly jako letecké společnosti s největším pokrytím v zemi.
Aerolinka předpokládá, že během příštího roku bude mít její flotila celkem 18 letadel, což jí umožní létat do 32 měst a provozovat 47 domácích linek. Pro srovnání letecká společnost Avianca v současné době provozuje 25 pravidelných vnitrostátních linek.
Investice do pěti nových letadel, z nichž tři budou v provozu ještě letos, dosáhla výše 120 milionů USD. Ávila dále dodal, že společnost meziročně vzrostla o 25 %, což je více než průměr celého sektoru v zemi, který činí 11 %. Celosvětový průměr podle Ávily je něco okolo 7 %.
V rámci plánu expanze společnosti se předpokládá, že letos EasyFly přepraví okolo 1.650.000 pasažérů a že se uskuteční celkově 52.000 letů.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: portafolio.co

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: