Letecký gigant hledá partnery v Česku. Embraer přijede v únoru

3. 12. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Brazilská firma Embraer hledá dodavatele v Česku. Tuzemské strojírenské podniky, ale například i dodavatelé softwaru, mají šanci na spolupráci s jedním z největších světových výrobců letadel.

Čeští letečtí dodavatelé včetně vědeckovýzkumných firem budou mít ve dnech 12. až 14. února 2019 unikátní příležitost setkat se s vrcholnými představiteli světově úspěšného výrobce civilních i vojenských letounů a domluvit se s nimi na budoucí spolupráci.

Akce je organizována londýnskými pobočkami agentur CzechTrade a CzechInvest. České firmy se s nákupčími Embraer potkají na privátních jednáních, zástupci zahraniční firmy následně navštíví provozy vybraných podniků. Součástí dodavatelského fóra je i networkingová B2B akce.

Světové eso ve výrobě letounů

Brazilský Embraer se od 90. let minulého století vypracoval ve čtvrtého největšího výrobce letadel na světě. Před ním jsou dnes jen světová esa Airbus, Boeing a Bombardier Aerospace.

V novém miléniu táhne růst brazilské firmy zejména řada dvoumotorových proudových letounů „e-series“, které úspěšně létají v barvách významných evropských aerolinií jako British Airways či KLM.

V oblasti vojenských letadel jde zejména o nový transportní letoun KC-390, o který projevila nezávazný zájem i Česká republika. Na jeho výrobě se navíc významně podílí Aero Vodochody, a to v pozici strategického dodavatele komponent pro křídla, zadní části trupu či dveří. Další české firmy budou mít příležitost na Aero navázat.

A jaké partnery Embraer hledá? Především dodavatele a vědecko-výzkumné subjekty (R&D firmy), jejichž produkty chce implementovat do svých letounů.

Kategorie poptávaných výrobků a služeb:

  • Obráběné části o délce menší než 1,4 metru (hliník a titan)
  • Kompozitní součásti letadel vyráběné postupem "hand-lay-up"
  • Software a letecké systémy (vyjma kokpitu)
  • Obranný software a systémy
  • Výzkum a vývoj v kompozitech (vyjma technologie RFI a RTM)
  • Výzkum a vývoj v 3D tisku a Industry 4.0
  • Výzkum a vývoj v odvětví Big Data


„Pokud nespadáte do žádné z kategorií, ale přesto věříte, že je vaše řešení relevantní pro leteckého výrobce, prosím neváhejte se s námi spojit. Výjimkou je oblast motoru, který poptávaný není,“ upozorňuje ředitel zahraniční kanceláře v Londýně Martin Macourek.

Firmy, které chtějí Embraeru představit své výrobky, vyplní příslušný formulář a zašlou jej agentuře CzechTrade nejpozději do 7. prosince 2018.

To je první termín předání původního seznamu zájemců z řad českých firem poptávajícímu. Z tohoto „longlistu“ si Embrarer vybere nejvhodnější potenciální dodavatele, kteří budou pozváni na osobní jednání.

Kontaktní osoby:

Jana Vápeníková - jana.vapenikova@czechtrade.cz
Marek Zmrzlík - marek.zmrzlik@czechtrade.cz

jap
Foto: Wikipedie

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek