Letiště v Mexico City a Cancúnu zavedou migrační automaty

22. 11. 2017

  • Země: MX - Mexiko
  • Datum zveřejnění: 22.11.2017

Enrique de la Madrid, šéf ministerstva cestovního ruchu, uvedl, že se tak bude dít od začátku prosince, kdy začíná hlavní sezóna pro cestovní činnost v zemi. Účelem těchto zařízení je zejména zefektivnit tranzit osob, které přijíždějí do daných destinací a jsou povinni na letišti projít migračním filtrem. V současné době každý příchozí cizinec musí vyčkat na vydání povolení od imigračních úředníků a následně projít skrze semafory, které náhodně vybírají k důkladné kontrole. Někdy se ale jedná o zdlouhavý proces, který může zabrat i několik hodin. 

Systém migračních automatů získal na významu již v roce 2016, kdy bylo Mexiko zařazeno se svými 35 milióny turistů ročně na 8. místo v žebříčku nejnavštěvovanějších států světa. „Pokud bude program úspěšný, aplikujeme ho i na další významná letiště, která přijímají velký počet zahraničních turistů“, komentoval situaci Enrique de la Madrid. Co se financování projektu týče, bude hrazen skupinou Grupos Aeropuertuarios, které daná letová centra náleží.

Předseda Mexické asociace hotelů a motelů Rafael García dále uvedl, že tato inovace bude pro cestovní ruch obecně prospěšná, neboť v letištních zařízeních byly migrační filtry již neefektivní vzhledem k velkému objemu příchozích turistů. 

Zmíněné automaty mají ušetřit až 50 procent potřebného času k obsloužení každého cestujícího, který se bude u přístroje prokazovat pouze pasem. Po krátké analýze budou automaty vydávat potvrzení, která budou následně přezkoumána migračním oddělením.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Financiero

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: