Letiště v Puconu čeká velká modernizace

11. 6. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CL - Chile
  • Datum zveřejnění: 11.06.2019

Prezident Piňera nedávno oznámil modernizaci dopravní infrastruktury v Chile, která se má týkat rovněž lokálních letišť. Jedním z leištních terminálů, které čeká výrazná rekonstrukce a modernizace, je letiště v turistické zóně u městečka Pucon v jižní části středního Chile.
Stávající přistávací dráha je prozatím schopna přijímat pouze malá letadla a maximálně Boeing 737, avšak po obnově leteckého parku většiny zdejších společností a zavednení letadel Airbus 320, stávající dráha se ukázala být nevyhovující. Nyní tedy bude třeba dráhu prodloužit o 200 metrů a rozšířit o 15 metrů.
Letiště by zároveň mělo splnit standardy mezinárodního terminálu, aby mohlo být navázáno přímé spojení s letišti v Argentině a usnadněno tak cestování bez nutnosti mezipřistání a přestupu v Santiagu, jak je tomu doposud. V současné době se pracuje na příslušných studiích proveditelnosti. Tendr na rozšíření kapacity i zázemí a zlepšení pohodlí cestujících by měl vyhlášen tak, aby rekonstruovaný terminál zahájil provoz v roce 2021.

Pramen: El Mercurio
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Santiagu de Chile
 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: