Letošní nejúspěšnější vstup na burzu patří společnosti vyrábějící náhražky masa

24. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 24.05.2019

Americká firma Beyond Meat Inc. má za sebou doposud nejúspěšnější vstup na burzu letošního roku. Společnosti vyrábějící veganské náhražky hovězího masa se podařil růst o 192 % z její IPO ceny 25 dolarů za akci. Akcie, které začínaly na 46 dolarech, skončily po prvním dni na burze v New Yorku na 65,75 dolaru. Tržní hodnota společnosti tak stoupla na 3,8 miliardy dolarů.

Takový úspěch ale nepřekvapil investory sledující společenské trendy a jejich vliv na trh. Zákazníci čím dál víc vyhledávají alternativy k masu, buď ze zdravotních důvodů, kvůli zvířatům, nebo životnímu prostředí. Úspěch startupů jako je Beyond Meat, je díky zvyšující se poptávce po veggie hamburgerech, které chutnají podobně jako reálné hovězí, ohromný.

V supermarketech prodej alternativ masa za poslední rok vzrostl o pětinu až na 878 milionů dolarů. Produkty Beyond Meat jsou prodávané v potravinách po celých Státech a postupně jsou nabízeny i v restauracích jako jsou TGI Fridays nebo Carl’s Jr. Beyond Meat ale není jediný hráč na trhu, Impossible Foods ze Silicon Valley mají své bezmasé burgry v tisících amerických restauracích, včetně všech Burger King poboček. Nestle SA zase nabízí své rostlinné alternativy hamburgerů, tzv. Incredible Burgers, v německých pobočkách McDonald’s.

Mezi nejznámější a nejzajímavější investory Beyond Meat patří spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates, herec Leonardo DiCaprio, bývalý výkonný ředitel McDonaldu Don Thompson nebo zakladatel Twitteru Ev Williams.  

Zdroj: http://fortune.com/2019/05/02/beyond-meat-ipo-stock-price/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CT San Francisco

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: