Lotyšské a estonské mlékárenské družstvo vybudují novou mlékárnu za 100 mil. eur

31. 8. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: EE - Estonsko, LV - Lotyšsko
  • Datum zveřejnění: 20.08.2019

Lotyšské mlékárenské družstvo Piena Cels se plánuje spojit s estonským družstvem E-Piim a investovat 100 mil. eur do nové mlékárny v Estonsku na zpracování mléka dodávaného lotyšskými a estonskými farmáři, uvedl předseda představenstva společnosti Piena Cels Raimonds Misa.
Podle informací uveřejněných v Latvijas Vestnesis official gazette se zástupci Piena Cels rozhodli provést restrukturalizaci společnosti a zfúzovat s estonským E-piim a vytvořit tak novou organizaci E-Piim Societas Cooperativa Europaea Limited.
Raimond Misa dále uvedl, že projekt byl již schválen institucemi, jež administrují evropské fondy a stavební práce tak mohou brzy začít. Finanční zdroje pro projekt budou zajištěny oběma stranami, dále evropskými fondy a bankovní půjčkou. Rovněž budou lákáni soukromí investoři.
Stavba mlékárny bude stát přibližně 100 mil. eur a měla by trvat trochu déle než jeden rok. Nová mlékárna by měla zpracovat odhadem jednu čtvrtinu veškerého lotyšského a estonského mléka. Estonsko bylo vybráno pro stavbu mlékárny s ohledem na to, že právě estonský partner vypracoval projekt, získal potřebnou podporu ze strany EU a estonského státu.

Zdroj: The Baltic Times/LETA, 20.srpen 2019
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Riga.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: