Lotyšské borovice v afrických elektrických přenosových sítích

3. 12. 2017

  • Země: LV - Lotyšsko
  • Datum zveřejnění: 29.11.2017

Po poměrně dlouhém období stagnace se díky získání zahraničního strategického investora začala společnost SIA Jauda-koks rychle rozvíjet, píší noviny Dienas Bizness.

Hlavním produktem firmy SIA Jauda-koks jsou impregnované dřevěné stožáry pro přenosová vedení, které jsou pro svojí konstrukci stále nejlevnějším a nejúčinnějším materiálem. Podnik také vyrábí stožáry pro výstavbu věží, piloty pro zpevňování břehů a sloupky pro oplocení. Společnost se rychle rozvíjí od roku 2015, kdy začala spolupracovat se strategickým investorem z Turecka, který úspěšně podniká v arabských zemích a v Africe. "V roce 2015 jsme ve srovnání s rokem 2014 zdvojnásobili obrat a v roce 2016 jsme jej znovu zdvojnásobili a tím vytvořili nejvyšší zisk v historii společnosti," říká výkonný ředitel společnosti Jauda-koks pan Eric Eisaks.

Jauda-koks je jedním z nejstarších podniků v Lotyšsku - výroba stožárů byla zahájena před 55 lety. Privatizace podniku se uskutečnila v roce 1992 a v roce 2015 měla 18 vlastníků, avšak neexistovala žádná obecná představa dalšího vývoje. V zájmu záchrany podniku před uzavřením, bylo rozhodnuto jej prodat strategickému investorovi. Poté začal závod v Suntaži rychle ožívat - nový majitel investoval za dva roky asi 2 miliony eur, aby dostal výrobu na úroveň do souladu s moderními požadavky.

Zdroj: Dienas Bizness, 29. 11. 2017
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Riga

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: