Maďarsko podporuje rozvoj Hauni ve městě Pécs

22. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 01.02.2019

Pro investice, které vyžadují vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, poskytuje Národní investiční agentura téměř jednu miliardu forintů, za které žádá výměnou významné závazky v oblasti hospodářského rozvoje a zadržování pracovních míst. Během 25 let provozu v Pécsi firma vložila 30,8 miliardy HUF na investice, z čehož 2,7 miliardy v roce 2018.

Nejdůležitějším cílem společnosti Hauni Hungaria, která loni dosáhla rekordního počtu zaměstnanců, je zvýšit efektivitu tak, aby rychle a pružně reagovala na stále se měnící potřeby trhu.

Většina investic je zaměřena přímo na výrobu. Společnost rozšiřuje a modernizuje své stroje ve čtyřech výrobních jednotkách - závodě na zpracování řezných a talířových strojů, strojní zařízení a vybavení průmyslu. Nové, modernější a efektivnější stroje zahrnují CNC obráběcí centra, laserové řezací stroje, bodové svářeče, jiskrové řezání, barvící zařízení a zpracování plechů.

Kromě toho je kladen velký důraz na řešení průmyslu 4.0, kde jedním z jeho nástrojů je vývoj digitalizace, jehož cílem je snížení používání papíru. Stále více zaměstnanců získává mobilní zařízení a také se rozšiřují dotyková zařízení. V mnoha případech společnost Hauni Hungaria vyvíjí vlastní softwarová řešení, protože programy dostupné na trhu jsou přizpůsobeny potřebám hromadné výroby.

Jedním z důležitých pilířů hospodářství kraje je dlouhodobě stabilní provoz a dynamický růst, který bude v následujících letech vyžadovat neustálé zlepšování.

Zdroj: http://www.origo.hu/itthon/20190201-tobb-mint-egy-milliard-forinttal-tamogatja-az-allam-a-hauni-hungaria-pecsi-uzemenek-fejleszteset.html
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: