Máte zajímavý a inovativní projekt? Přihlašte ho do soutěže Falling Walls Lab

6. 6. 2019 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Mezinárodní síť Falling Walls zahrnující akademické instituce z více než 60 zemí pořádá soutěž pro studenty a začínající vědce a podnikatele, kteří mají zajímavý projekt. Soutěžící mohou vyhrát účast na celosvětovém finále a finanční odměnu 1 000 euro.

Mezinárodní síť Falling Walls zahrnuje proslulé akademické instituce z více než 60 zemí. Stanford University, ETH v Curichu nebo University of Tokyo jsou jen jedněmi z mnoha.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí výzkumné centrum CEITEC (Central European Institute of Technology) ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), německým velvyslanectvím v Praze, společností xITEE, vědeckým centrem VIDA!, Technologickou agenturou (TA ČR) a agenturou CzechInvest.

Falling Walls je mezinárodní formát, jehož cílem je posílit generaci nastupujících vědců a inovátorů. Cílem soutěže je propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí. Účastníci prezentují anglicky svůj výzkumný záměr, byznys plán nebo občanskou iniciativu publiku a odborné porotě. Klíčem k úspěchu jsou pouze 3 minuty, což je čas určený na prezentaci.

Každý rok jsou akademické instituce po celém světě vyzvány k tomu, aby uspořádaly ve svých zemích soutěž Falling Walls Lab. Ta ukazuje kvalitu, diverzitu a přesvědčivost inovativních myšlenek v dané zemi. Autor nejlepší prezentace vyhrává cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále, které se každoročně koná 8. listopadu.

Kolem stovky finalistů z celého světa zde představují své projekty před vysoce uznávanou porotou. Tři vítězové berlínského finále obdrží titul Falling Walls Young Innovator of the Year, finanční odměnu a příležitost představit svůj projekt na Falling Walls konferenci, která se koná den poté. Na ní se setkávají světoví hybatelé z oblasti vědy, byznysu a politiky.

Cena publika za rok 2018 putovala do Česka

V roce 2018 bylo do soutěže Falling Walls Lab zapojeno 57 zemí a přihlásilo se do ní přes 3000 účastníků. Markéta Klíčová z Technické univerzity v Liberci vyhrála na světovém finále v Berlíně cenu publika (Audience Award) se svou prezentací Breaking the Wall of Colorectal Cancer Treatment. V rámci ní představila, jak mohou nanotechnologie pomoci ke snížení komplikací po operacích gastrointestinálního traktu.

„Odnesla jsem si nepopsatelný pocit, kdy 100 finalistů z celého světa sdílelo jedno pódium a prezentovalo unikátní řešení širokého spektra problémů. Každý jednotlivec z jiné části světa, s jinou minulostí a kulturou, ale všichni společně za jedním cílem – bořit imaginární zdi dnešního světa a dělat ho lepším. Získala jsem přátele na celý život jak z České republiky, tak z Kanady, Německa a dalších zemí. Prošli jsme spolu konkurenčním prostředím, přitom nesoutěžili, ale podporovali se navzájem. Celá akce tak nebyla soutěž, ale oslava brilantních nápadů, odhodlání a tvrdé práce. Vrátila jsem se s daleko větší energií do vlastního výzkumu,“ popsala své zkušenosti Markéta Klíčová.

Výhra a podmínky účasti

Výhra zahrnuje cestu do Berlína (cestovné a ubytování hrazeno) spojenou s vědeckými exkurzemi a inspirativními setkáními (tzv. braindates), účast na světovém Falling Walls Lab finále v Berlíně 8. listopadu 2019, vstupenku na prestižní Falling Walls konferenci, která se koná 9. listopadu 2019, na které se setkáte se světovými leadry z oblasti vědy, průmyslu a politiky. Účast na Springer Nature event o vědeckém publikování, 2 přípravné workshopy komunikačních dovedností, které ti pomohou vylepšit tvou prezentaci pro berlínské finále a v neposlední řadě finanční odměnu ve výši 1 000 euro.

Hlavní kritéria pro účast v soutěži Falling Walls Lab :

  • Věk 18+
  • Pokud máte titul bakalář, můžete se účastnit do 10 let od jeho získání
  • Pokud máte titul magistr, můžete se účastnit do 7 let od jeho získání
  • Pokud máte PhD, můžete se účastnit do 5 let od jeho získání
  • Pokud jste student vysoké školy nebo Postdocs, tak se můžete přihlásit také

Přihlašování probíhá přes stránky Falling Walls Lab, kde najdete i přesné podmínky účasti.
Uzávěrka přihlášek Falling Walls Lab Czech Republic je 30. června 2019.
České kolo Falling Walls Lab proběhne v podvečer 2. října 2019 v Brně ve vědeckém centru VIDA!

Redakčně upravená zpráva Falling Walls Lab

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek