Automobilový průmysl jako klíčový sektor mexické ekonomiky

14. 12. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Automobilový průmysl jako klíčový sektor mexické ekonomiky Automobilový průmysl je klíčovým odvětvím mexické ekonomiky, o čemž svědčí důležitost, která je mu přikládána v jednání o modernizaci NAFTA. Mexico's Auto Industry Summit 2017, který proběhl od 5. do 7. prosince 2017 ve městě León, je jednou z největších akcí v tomto oboru, které se účastní zástupci výrobců, oborových organizací či společnosti nabízející doplňkové služby.

Tým Velvyslanectví České republiky v Mexiku se Mexico's Auto Industry Summit 2017 zúčastnil na pozvání společnosti SIFSA zaměřující se na podporu zahraničních investic a vytváření dodavatelských řetězců, která akci každoročně organizuje.

Projev v rámci summitu

Projev v rámci summitu

Summit představuje jedinečnou příležitost pro investory, odborníky a představitele společností z oboru. V rámci akce je nabízena možnost B2B jednání a také návštěvy veletrhu a výrobních zařízení firem, které ve státě Guanajuato sídlí, např. GM, Mazda, Toyota a Honda. Letošní ročník byl zahájen úvodními projevy ředitele COFOCE (organizace podporující investice a zahraniční obchod, agentura vlády státu Guanajuato), který na akci zastupoval guvernéra, a starosty města León.

V průběhu jednotlivých panelů a konferencí vystoupili se svými příspěvky zástupci firem, oborových organizací či analytici, kteří diskutovali např. o současné situaci automobilového průmyslu a výzvách, kterým čelí.

Auto Industry Summit of León

Auto Industry Summit of León

Díky pokračujícími dynamickému růstu celého odvětví, podpoře ze strany vlády federální i jednotlivých států, snaze soukromých subjektů a chybějícím článkům v dodavatelských řetězcích může být tento sektor velkou příležitostí pro české firmy. V současné době již v Mexiku působí např. Rubena a.s. jako CGS Automotive de México, která má výrobní zařízení ve městě Silao, či Tatra Trucks a.s. jako Movihi International. 

dokumentu na webu MZV ČR je možné dozvědět se více o aktuálním stavu mexického automobilového průmyslu, výzvách, kterým bude čelit, a faktorech, které budou jeho vývoj ovlivňovat v příštích letech.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko). Autoři: Eva Tadlíková, ekonomický diplomat; Pavel Šára, asistent.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek