Mezinárodní obchodní setkání CONTACT „denkmal“ v Německu

14. 11. 2018 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

Technologické centrum AV ČR se zúčastnilo jako partner sítě Enterprise Europe Network spoluorganizovaných kooperačních obchodních setkání Contact „denkmal“, která se konala na výstavišti v Lipsku dne 9. listopadu 2018. Letošního šestého ročníku se zúčastnilo 43 firem z 9 zemí, přičemž česká účast byla druhou nejpočetnější za pořadatelským Německem.

Celkem se za Českou republiku účastnilo kooperační burzy 11 firem a institucí, které nabízely inovační technologie z různých oblastí.

České firmy disponují unikátními technologiemi jak na ochranu památek (Advanced Materials JTJ – samočistící nátěry TiO2), tak na stálobarevné mozaiky a polymerbetonové profilované desky se slepeckou úpravou (Coming plus – COMCON).

Ústav anorganické chemie AV ČR (tým Z. Černého) nabízel na veletrhu prakticky využitelné materiály – geopolymery, ze kterých je schopen vyrábět historické artefakty. Kromě materiálových novinek jsou čeští účastníci také specialisté na skleněné vitráže (Ateliér Vitraj) a výrobky ze dřeva či litiny.

Burza je tradičně podporovaná Lipskou řemeslnickou komorou, společností Leipziger Messe a sítí Enterprise Europe Network v Lipsku. O setkání byl velký zájem i vzhledem k tomu, že pro zahraniční účastníky jsou zdarma a Lipsko je pro české firmy v dojezdové vzdálenosti. Více informací o akci včetně přehledu účastníků naleznete v případě zájmu na stránkách obchodního setkání Contact „denkmal“.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek