Ministryně Marta Nováková v EU podpořila vyšší zapojení žen do oboru IT

27. 9. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Ministryně průmyslu a obchodu ČR Marta Nováková zahájila svá jednání v Evropské unii pracovní snídaní s rakouskou ministryní pro digitalizaci a podnikatelské prostředí Margarete Schramböckovou.

Hlavním tématem snídaně, kterou organizovalo rakouské předsednictví, byla vyšší míra zapojení žen do digitalizace „More women in digital“.  Rakouská ministryně během snídaně zdůraznila potřebu vzájemné spolupráce organizací, firem a institucí, které mohou být hlediska vyššího zapojení žen pro ostatní dobrým příkladem.

Ministryně Marta Nováková v této souvislosti připomněla, že sama má dlouholetou osobní zkušenost z prostředí informačních technologií, protože řídila úspěšné počítačové společnosti. „Přestože jsem byla manažerkou v businessu IT, to, že v tomto oboru působím jako žena, mi nikdy nepřipadalo nepřirozené. Během dnešní snídaně jsme se s mou rakouskou kolegyní shodly, že každá aktivita, která pomůže zvýšit počet žen v tomto oboru, je velmi důležitá a přínosná,“ uvedla ministryně Marta Nováková.

Další program ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové pokračuje zasedáním Rady EU pro konkurenceschopnost a vnitřní trh.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek