Mise srbských firem v Ostravě – další mezník na cestě k blízké spolupráci se srbskými podniky

27. 10. 2018 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

Téměř dvě desítky firem z České republiky absolvovaly ve středu 17. října 2018 v Ostravě dvoustranná jednání se zástupci srbské podnikatelské sféry, která se uskutečnila při Podnikatelské misi srbských firem. Tu zorganizovala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje, jakožto partner poradenské sítě pro podnikatele Enterprise Europe Network.

Příležitosti k navázání nových obchodních kontaktů využilo celkem 24 českých a 17 srbských zástupců podniků a institucí spojených s podnikáním. Vzájemné obchodní vztahy začaly firmy budovat už na misi české delegace letos v únoru v srbském městě Novi Sad a reciproční mise srbské delegace v Ostravě pak nejen posílila mezinárodní obchodní vazby mezi oběma zeměmi, ale díky podpisu memoranda o budoucí mezinárodní spolupráci mezi Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezského kraje a Obchodní a průmyslovou komorou Vojvodina vymezila směr další spolupráce.

Dvoustranná jednání absolvovali zástupci malých a středních firem zejména z oblasti kovoprůmyslu (Hemat Trade Ostrava, Renomoravia, Hlimont s.r.o a další), ale i největší „hráči“ nejen celorepublikového, ale i mezinárodního charakteru, jako jsou ArcelorMittal Ostrava, Třinecké železárny, Ferona, Steeltec CZ. VÚHŽ. Výsledkem bylo více než deset dohod o budoucí mezinárodní spolupráci a předjednaly se i další možnosti kooperace mezi našimi a srbskými firmami.

„Přínosná akce s tržním potenciálem“, „Výhodné setkání profesně blízkých společností na jednom místě“, „Velice oceňujeme tento event a hodnotíme jako úspěšné jednání“, takto hodnotili účastníci akci po jejím ukončení a potvrdili tak zájem podnikatelů o prohlubování obchodních vazeb se Srbskem.

Převzato z webu Enterprise Europe Network.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek