Vláda nabízí menším firmám záruky na jejich projekty. Až do pěti milionů

14. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Vláda schválila podporu malých a středních podnikatelů formou záruk za nabídku ve výběrových nebo zadávacích řízení. Výše poskytované záruky na jeden projekt může být až pět milionů korun.

Záruka bude poskytována jako jistina k veřejné zakázce či soutěži o nejvhodnější nabídku na dodání výrobků, zboží, služeb a stavebních prací. Výše poskytované záruky bude minimálně 50 tisíc korun, a maximálně pět milionů - ovšem s podmínkou, že projekt bude realizován na území České republiky.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu předpokládá, že v rámci programu VADIUM bude možné vystavit do konce roku 2023 minimálně tři tisíce záruk, uvedl ministr Tomáš Hüner.

Program VADUIM 2018 až 2023 je předkládán na základě Koncepce podpory malých a středních podnikatelů na období let 2014–2020. Zajistí nabídku zvýhodněných záruk za účast ve výběrových řízeních pro malé a střední podnikatele, a to v režimu podpory de minimis, tedy podle nařízení Evropské komise.

Bankovní záruka bude sloužit jako jistota v případě výběrového/zadávacího řízení vyhlášeného subjektem se sídlem v České republice, jehož předmětem je dodávka výrobků, zboží, služeb nebo stavebních prací.

Tuto formu podpory bude podnikatelům poskytovat Českomoravská záruční a rozvojová banka.

Program VADIUM navazuje na program Záruka za nabídku, která běží od roku 2013. ČMZRB v rámci tohoto programu poskytla více než 2 000 záruk v celkovém objemu přes 980 milionů korun.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek