Na italském trhu se loni prodalo nejvíce aut na alternativní pohonné hmoty v Evropě

25. 9. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: IT - Itálie
  • Datum zveřejnění: 25.09.2018

Italové mají stále větší zájem o nákup aut, která mají menší dopad na životní prostředí. V loňském roce se prodej ekologičtějších druhů automobilů (tedy automobilů na LPG, CNG, elektriku či hybridní modely) podílel 11, 7% na celkových prodejích. 
Itálie se za rok 2017 dostala na první příčku v Evropě v kategorii prodaných ekologických automobilů. Oproti roku 2016 vzrostly prodeje o 24 %. V loňském roce se dařilo především automobilům na LPG. 
Co se týče podílu ekologických automobilů na trhu, Itálie se umístila na druhém místě. První místo obsadilo Norsko. 
Mezi nejčastěji využívanými typy patří automobily jezdící na LPG a CNG, dále pak hybridní modely. Zatím se na trhu vyskytuje nejméně elektrických vozidel, poptávka však stoupá.  Sektor automobilů s alternativními pohonnými hmotami v Itálii se skládá z automobilů s benzínem / LPG (6,5 % celkového trhu), benzinu / CNG (1,7 %) a hybridů (3,4 % včetně plug-in) a automobilů elektrických (0,1 %). Na Apeninském poloostrově se nachází asi 927 tisíc vozů na CNG a 2,3 milionu vozů na LPG. 
V roce 2017 vzrostl zájem o automobily na LPG o 27% a o hybridní modely dokonce o 71%. Itálie je třetím největším trhem v Evropě pro tradiční hybridní automobily (bez plug-in), nicméně množství plug-in modelů se v roce 2017 zdvojnásobilo. Nejvíce uživatelů těchto modelů jsou soukromé osoby (72 %). Co se týče elektrických vozidel, zde je situace opačná. Z celkově prodaných 2 021 elektrických automobilů putovalo pouze 14% soukromým osobám, zatímco 86% společnostem. I přes zatím poměrně nízké prodeje narůstá tendenčně zájem o elektrické automobily a to o 47%. 
I když se situace na trhu začíná měnit, zatím se nepředpokládá široké rozptýlení elektrických automobilů na italském trhu. Bod obratu nastane, až bude jejich cena ekvivalentní ceně vozidel s vnitřním spalováním. 

Zdroj: ANSA
Zpracoval kolektiv zahraničních pracovníků CzechTrade v Miláně.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: