Náměstek Eduard Muřický přijal velvyslance Egyptské arabské republiky

28. 6. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Dne 26. června 2018 proběhlo setkání náměstka pro průmysl, podnikání a stavebnictví Eduarda Muřického s egyptským velvyslancem Abderahmanem Salaheldinem. Hlavními bodem jednání byl blížící se konec diplomatické mise egyptského velvyslance v České republice v červenci tohoto roku.

V rámci rozloučení a poděkování za vzájemnou spolupráci došlo k výměně informací o možných dalších formách spolupráce a podpory české podnikatelské sféry egyptskou stranou. Egypt byl tradičním obchodním partnerem Československa již před druhou světovou válkou a i nadále patří k nejvýznamnějším partnerům ČR nejen v arabském regionu, ale i z celoafrického pohledu.

V rámci setkání Eduard Muřický mimo jiné uvedl: „Rád bych Vám poděkoval za úsilí, které jste vynaložil v průběhu svého působení v České republice, což jednoznačně ukázalo Vaši angažovanost v procesu rozšiřování a prohloubení hospodářské spolupráce mezi Českou republikou a Egyptskou arabskou republikou.“

Vzhledem k dlouholetým diplomatickým a obchodním vazbám mezi ČR a Egyptem, velvyslanec Salaheldin vyzdvihl dosavadní vzájemnou spolupráci a ČR jako spolehlivého obchodního partnera pro nadcházející období.

Fotografie poskytnuta MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek