Náměstek ministra Vladimír Bärtl jednal s velvyslancem Jordánského hášimovského království

30. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Náměstek ministra průmyslu a obchodu, Vladimír Bärtl, se dne 23. ledna 2018 setkal s velvyslancem Jordánska, J.E. panem Hussamem Abdullahem Hasanem Al Husseinim. Diskuze se zaměřila mj. na zhodnocení pracovní návštěvy náměstka ministra Ing. V. Bärtla v Jordánsku na konci října minulého roku (22. – 25. 10. 2017).

Dalšími tématy byly prozatímní výsledky Dohody EU – Jordan Compact a možnosti dalšího rozšíření obchodní relace mezi ČR a Jordánskem, včetně přípravy 1. zasedání Společné komise pro hospodářskou spolupráci. Jordánský velvyslanec ocenil aktivní zapojení Ministerstva průmyslu a obchodu ČR do organizace historicky první návštěvy předsedy vlády Jordánska, pana Haniho Al Mulkiho, v ČR při níž byla dne 23. 8. 2017 podepsána Dohoda o spolupráci mezi Českou republikou a Jordánským hášimovským královstvím při rozvoji mírového využívání jaderné energie.

Během setkání mezi náměstkem ministra a jordánským velvyslancem bylo konstatováno, že hospodářské a obchodní vztahy mezi ČR a Jordánskem se vyvíjejí velmi dobře. V roce 2016 český export do této arabské země vzrostl o 64 % a prozatímní výsledky z roku 2017 indikují další vývozní expanzi.

ČR hodlá nadále udržovat kontakty s Jordánskem na té nevyšší úrovni a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR plánuje uspořádat 1. zasedání Společné komise pro hospodářskou spolupráci v 1. polovině roku 2018 v Ammánu za účasti předních českých exportérů. Pan velvyslanec Husseini ocenil české firmy působící v Jordánsku a dodal, že české výrobky mají v jeho země výborné jméno.

Fotografie poskytnuta MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek