Náměstek Tlapa jednal o pomoci Indonésii

8. 10. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Náměstek Tlapa jednal o pomoci Indonésii V souvislosti se zemětřesením na ostrově Sulawesi přijal dne 4. října 2018 náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa indonéského velvyslance Auliu A. Rahmana. Tématem jednání byla česká pomoc Indonésii.

Náměstek Tlapa vyjádřil soustrast rodinám obětí a indonéskému lidu a zopakoval připravenost ČR pomoct při odstraňování bezprostředních následků zemětřesení a cunami i při následné rekonstrukci postižených oblastí. Vláda ČR již rozhodla o uvolnění okamžité finanční humanitární pomoci ve výši 10 mil. Kč, kterou bude směřovat prostřednictvím Červeného kříže.

Následně bude vyhlášena dotační výzva na projekty obnovy, k jejichž vyhodnocení bude přizváno i velvyslanectví Indonésie. Na tyto účely by mohlo být vyčleněno až 12 mil. Kč. ČR je zároveň připravena nabídnout Indonésii pomoc i v oblasti prevence dalších katastrof formou sdílení zkušeností a technologií osvědčeného integrovaného záchranného systému. MZV dostává nabídky firem dodávajících systémy včasného varování i zařízení používaná při odstraňování následků živelních katastrof a aktivně podporuje jejich zapojení do rekonstrukčního procesu v Indonésii.

Náměstek Tlapa též oznámil, že uspořádá setkání humanitárních organizací na téma české pomoci lidem v postižených oblastech.

Velvyslanec Rahman tlumočil poděkování prezidenta Widoda a ministryně zahraničních věcí Marsudi za rychlou a cennou nabídku pomoci od České republiky a přislíbil plnou spolupráci velvyslanectví při komunikaci s příslušnými indonéskými institucemi zodpovědnými za příjem a rozdělování zahraniční pomoci.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek