Náměstek Tlapa přijal ministra obchodu amerického státu Indiana

30. 1. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Dne 29. ledna 2018 přijal náměstek ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země a ekonomickou diplomacii Martin Tlapa ministra obchodu amerického státu Indiana Jima Schellingera. Hlavním tématem jednání byl zájem státu Indiana o spolupráci s českými firmami a o české investice.

Stát Indiana rozvíjí asertivní strategii, v jejímž rámci se plánuje více otevírat světu, diverzifikovat obchodní partnery a získávat nové investory. Jednou ze zajímavých oblastí pro Indianu představuje střední Evropa. Po návštěvě Polska a Maďarska nyní reprezentace tohoto amerického státu v zájmu rozšiřování ekonomické spolupráce s českými podniky navštívila ČR.

Indiana je sice v USA svou rozlohou až na 17. místě, avšak prestižní časopis FORBES ji na základě kvality podnikatelského prostředí zařadil mezi pět nejlepších amerických států. Nízké daně a náklady na zakládání firem činí z Indiany nejen zajímavou exportní destinaci, ale i vhodné místo pro investice a zakládání společných podniků.

Stát Indiana v ČR investoval již v minulosti a pracují zde tamní firmy. Například Eli Lilly vytvořila 100 pracovních míst převážně ve farmaceutickém průmyslu, společnosti CTS Corporation a CTS Automotive Products daly vznik téměř 370 pracovním příležitostem v automobilovém průmyslu a návazných oblastech.

Po bilaterálním jednání mezi náměstkem Tlapou a ministrem Schellingerem následovala snídaně delegace státu Indiana s českými podnikateli a představiteli podnikatelských svazů. Zúčastnili se jí zástupci Hospodářské komory, Svazu průmyslu a dopravy, Zemědělského svazu a například firem HE3DA, Instar ITS, CheckTerra, Sieza HATCOM a Datera.

Fotografie: © MZV

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek