Smart Export Fórum 2019 propojí české a latinoamerické inovátory

13. 6. 2019 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Historicky první Smart Export Fórum 2019 se uskuteční dne 19. června 2019 v pražském Hotelu Olympik Artemis. Představí se na něm šest nejperspektivnějších digitálních oborů a šestice latinskoamerických zemí, které mají zájem o spolupráci s Čechy a Slováky v těchto oblastech.

Praha bude v červnu hostit zajímavou akci na podporu technologické spolupráce mezi zeměmi Střední Evropy a Latinské Ameriky. Smart Export Fórum 2019 si klade za cíl navázat a posílit B2B a výzkumnou spolupráci v šesti dynamicky se rozvíjejících technologických oblastech. Účastníci by měli dostat impulsy k nové spolupráci mezi Českem a zeměmi Jižní Ameriky, jejichž inovační potenciál je v českém prostředí stále nedoceněn.

Sdružení CzechInno a Středoevropská platforma pro digitální inovace CEEInno, které jsou hlavními organizátory akce, chtějí popularizovat a kultivovat zavádění digitálních inovací v podnikové praxi i běžném životě. K tomu samozřejmě patří i aktivní spolupráce českých firem a výzkumníků se zahraničím.

Spolupráce mezi českými a slovenskými firmami a výzkumnými organizacemi a zástupci šesti nejperspektivnějších zemí Jižní Ameriky se bude týkat oblasti digitálních inovací – a z nich zejména umělé inteligence, rozšířené a virtuální reality, kybernetické bezpečnosti, 3D tisku, robotiky a práce s velkými daty. Zmíněnou šestici států tvoří Brazílie, Peru, Chile, Mexiko, Kolumbie a Argentina. Jejich zástupci do Prahy osobně zavítají a v nabitém programu akce přinesou informace o nabídkách na okamžité zahájení spolupráce.

 „Země Latinské Ameriky jsou z hlediska podpory diverzifikace českého exportu prioritní. A navazování kontaktů se zástupci těchto trhů přináší českým exportérům nové příležitosti,“ dodává za Českou exportní banku ředitel odboru Mezinárodní vztahy Petr Križan.

Program akce představí, co je nového v českém a slovenském firemním prostředí co do užitečných nástrojů umělé inteligence, které napomohou v odhalování kybernetických útoků a jiných online verzí kriminality, které chytře využívají rozšířené a virtuální reality na pomoc inteligentního rozvoje průmyslových areálů, servisních služeb v průmyslu i chytrých měst, nebo co se stane v blízké budoucnosti v oblasti alternativních způsobů výroby jako je 3D tisk.

Na straně druhé vyslechneme aktuality o digitální transformaci mexické ekonomiky i firem a jejich přechodu na principy Průmyslu 4.0, čerstvé informace o kolumbijských zájemcích o spolupráci v oblasti technologií pro smart cities. Od zástupců Brazil Tech Awards z brazilského Sao Paola se dozvíme, jaké subvence mohou tuzemské inovativní firmy při vstupu na latinskoamerický trh očekávat, a od kolegů z nové inovační platformy v peruánské Limě, jak chtějí zapojit do spolupráce své české protějšky.

Reprezentanti České republiky prozradí, jaké oficiální státní i obchodní mise se do Latinské Ameriky připravují, jakou podporu mohou české firmy na své cestě do zaoceánského teritoria očekávat, kdo z Čechů (ať už jsou to zástupci agentury CzechTrade, nebo firmy i jednotlivci, kteří již v latinskoamerických zemích působí) může firmám a výzkumníkům na jejich pouti asistovat, jak bude vypadat podpora spolupráce v aplikovaném výzkumu z programů TA ČR, nebo jaké poradenství a služby má ve spolupráci s latinskoamerickými partnery připraveny síť Enterprise Europe Network.

programu se představí za nabitý pracovní den více než 40 speakerů. Konferenční sekce doprovodí expozice obsahující praktické ukázky všeho, o čem se bude v programu hovořit, i konzultace o konkrétních možnostech spolupráce. Českým účastníkům tedy Fórum nabídne nejen zajímavý vhled do spolupráce s Latinskou Amerikou, ale i inspiraci ve formě tuzemských příběhů úspěchů a dobré praxe z firem i univerzit.

V neposlední řadě je v rámci programu Smart Export Fóra 2019 připravena série organizovaných B2B setkání, v jejichž rámci si účastníci budou moci u dobré kávy čtvrthodinku popovídat a vyměnit si kontakty i nápady na spolupráci. 

Vstup na akci je po předchozí registraci bezplatný, více informací je k dispozici na www.smartexportforum.cz.

Zdroj: CzechInno

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek