Nejlepší franšízy opět bojují o ceny. Poprvé hlasuje veřejnost

20. 12. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Již třetí ročník soutěže Franchisa roku vyhlásila Česká asociace franchisingu (ČAF). I v roce 2018 budou oceněny nejkvalitnější projekty působící na českém trhu.

Předání ocenění proběhne v rámci Výstavy pro podnikání a franchising v květnu 2018. Oproti minulým ročníkům budou zástupci franšíz usilovat o ocenění také v kategorii Cena veřejnosti.

Česká asociace franchisingu (ČAF) tradičně předá ceny v kategoriích KB Franchisor roku, Broker Consulting Skokan roku a Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu.

V první zmíněné kategorii se utkají o celkové prvenství nejlepší tuzemský či zahraniční koncept. Skokan roku bude vybrán z franšíz, které otevřely v uplynulém roce nejvíce poboček. V další kategorii vybere správní rada ČAF projekt, který se nejvíce zasloužil o pozitivní rozvoj franchisingu v Česku.

Letos poprvé bude vybírat své favority veřejnost

Cena veřejnosti je určena pro všechny fyzické i právnické osoby - franšízory a master-franchisanty. Kdokoli může na tuto cenu nominovat libovolnou franšízu a zájemci mohou do soutěže přihlásit také sami sebe.

„Tuto kategorii jsme zavedli, abychom dali šanci laické veřejnosti se vyjádřit a ocenit svůj oblíbený franšízový projekt,“ říká prezident České asociace franchisinguJan Gonda. Hodnocení proběhne na základě on-line hlasování a vyhlášen bude jeden vítěz.

„Soutěž je jednou z akcí, kterou Česká asociace franchisingu přispívá k všeobecnému zviditelnění franchisingu jako možnosti solidní a prosperující formy podnikání,“ shrnuje Jan Gonda. Franšízy jsou úspěšnější a daleko trvanlivější formou byznysu než běžné podnikání. Účelem soutěžního klání je také představení konceptů, které dodržují Evropský kodex etiky.

Loni zvítězily výživové poradny

Loňským vítězem v kategorii KB Franchisor roku se stala síť výživových poraden NATURHOUSE, hned za nimi se umístily realitní kanceláře CENTURY 21 a dále rychlé občerstvení Mr. KEBAB. Také kategorii Broker Consulting Skokan roku ovládl NATURHOUSE, dále EXTÉRIA a CENTURY 21. Cenu ČAF za podporu a rozvoj franchisingu získala Master konference.


Do soutěže se může přihlásit každá fyzická a právnická osoba, která na území České republiky prokazatelně vlastní nebo rozvíjí franchisový koncept a zároveň dodržuje Evropský kodex etiky franchisingu (kategorie KB Franchisor roku a Broker Consulting Skokan roku), případně se aktivně podílí na podpoře a rozvoji franchisingu v České republice (Cena ČAF). Online přihlášky či nominace musejí zájemci podat do 15.3.2018. Více na stránkách soutěže Franchisa roku.

Redakčně upravená tisková zpráva ČAF

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek