Největší prostor pro virtuální realitu v Evropě byl nedávno otevřen v Praze

7. 3. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 07.03.2019

Nový Startup Virtuplex, který vznikl v rámci Czech Etnetera Group, nyní otevřel největší prostor pro virtuální realitu v Evropě. Nachází se v blízkosti Horních Počernic, nedaleko dálnice D10, která spojuje Prahu s Mladou Boleslaví. Nová virtuální laboratoř Virtuplex je největší oblastí profesionálního využití virtuální reality v Evropě.

Tento projekt je určen speciálně firmám, které zde mohou rozvíjet různé projekty. Až pět uživatelů může použít virtuální prostor o velikosti 600 čtverečních metrů najednou. Společnosti mohou pomocí Virtuplexu navrhnout nové obchodní nebo kancelářské prostory, testovat prototypy a produkty všeho druhu od automobilů po letadla a také vzdělávat nebo školit své zaměstnance a klienty. Firmy mohou ušetřit spoustu času a peněz tím, že zlepšují a mění produkty za pomoci virtuálního prostoru. To je hlavní důvod, proč tato nová technologie přitahuje mnoho inovačních technologických firem.

Virtuplex je jedinečný v evropském kontextu. Profesionální VR brýle s rozlišením 5K, absolutní bezdrátová svoboda pohybu pomocí počítače v batohu a systém sledování pohybu umožní zažít virtuální realitu bez omezení a v reálném životě, nejen staticky. Podle Antonína Kratochvíla, experta na inovaci asistovaných kanálů v České spořitelně, může virtuální prostředí ušetřit až 90% nákladů na další úpravy interiérů a budov, které v minulosti v případě České spořitelny představovaly stovky tisíc korun. Vedle prostoru virtuální reality zahrnuje komplex Virtuplex také bar, posezení, zasedací místnosti a zónu pro odpočinek s leteckými simulátory.

Zdroj: http://www.praguemorning.cz/prague-has-opened-up-the-largest-space-for-vr-in-europe-FkzjYgDdAM
Zpracoval kolektiv pracovníků zahrniční kanceláře CT San Francisco

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: