Německá burzovní společnost Deutsche Börse si stále udržuje optimistického ducha

27. 2. 2018

  • Země: DE - Německo
  • Datum zveřejnění: 27.02.2018

Po katastrofách, které provázely rok 2017 se německá burzovní společnost Deutsche Börse připravuje na nový začátek. Nový šéf burzy Theodor Weimer dnes představil svůj plán, který představuje směr, jímž se bude burza v nejbližší budoucnosti ubírat.

Společně se svými spolupracovníky doufá v lepší časy, neboť německá burzovní společnost chce a bude růst. To konstatoval při svém prvním veřejném vystoupení v sídle společnosti v Eschbornu.

Možnost růstu se pro německou burzovní společnost ukazuje v mnoha oblastech a Weimer vidí spoustu potenciálu. Sám konkrétně hovoří o příležitost pro expanzi v indexovém podnikání (indexové akcie), v obchodování s měnami, komoditami a dluhopisy a také v sektoru post tradingu.

Po neúspěšném sloučení s Londýnem (s provozovatelem londýnské akciové burzy LSE) je nutné znovu obnovit důvěru ve finanční politiku a ve frankfurtské finanční společenství. Současně je potřeba udržet akcionáře v dobrém rozpoložení a podpořit růst společnosti.

Pro rok 2017 německá burzovní společnost očekávala nárůst tržeb o 5 až 10 %. Reálně však došlo k nárůstu pouze o 3 %. Dále bylo předpovídáno zvýšení zisku o 10 až 15 %. Skutečně však došlo k zvýšení pouze o 6 %. Odborníci burzovní společnosti nepředpovídali příliš úspěšný rok a jejich předpověď se naplnila.

Turbulence kurzu v minulých týdnech hrály akciovému trhu do karet a přinesly dobrý start nového roku. To, zda to bude stačit k dosažení ambiciózních cílů v roce 2018, je však sporné. Analytici společnosti USB tomu příliš nevěří a mají své obavy. Weimer je však optimistický a očekává nárůst konsolidovaného zisku o 10 %.

Od oznámení změny vedení burzy v polovině listopadu se akcie zvýšily o více než jedenáct procent. S 107,25 euro dosáhl DAX (Německý akciový index) nejvyšší úrovně za deset let.

Zdroj: boerse.ard.de
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Düsseldorfu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: