Seminář v sektoru kovoprůmyslu v Nizozemsku

23. 3. 2018 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Seminář v sektoru kovoprůmyslu v Nizozemsku Dne 19. března 2018 proběhl v prostorách výrobního závodu Walraven v nizozemském Mijdrechtu v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie podnikatelský seminář v sektoru kovoprůmyslu.

Příprava akce se realizovala v úzké koordinaci zastupitelského úřadu ČR v Haagu a zahraniční kanceláří CzechTrade Rotterdam. Ze strany českých firem se zúčastnily společnosti Baest Machines & Structures a.s., International Trade Engineering Company s.r.o., SpoluWorks Perfekta s.r.o. a Tvarmetal s.r.o.; na nizozemské straně byl hlavním partnerem firemní svaz sektoru kovoprůmyslu Meataalunie, dále hostitelská firma Walraven, provozující jeden ze svých výrobních závodů také v ČR, a firma Koks Group.

Po představení firmy Walraven a seznámení se s jejími provozními podmínkami a zejména s vysokým stupněm automatizace a robotizace následovalo vystoupení velvyslankyně Jany Reinišové o ekonomice ČR a existujících bilaterálních vazeb na Nizozemsko. Ředitel mezinárodních vztahů svazu Metaalunie Paul Verlinden pak ve své prezentaci poskytl přehled o nizozemském sektoru kovoprůmyslu a jeho roli při podpoře zahraničních aktivit svých členů. Nizozemští partneři se během následné interakce zajímali o očekávaný vývoj v ČR jak z makroekonomického pohledu, tak o hlavní trendy a příležitosti pro spolupráci v rámci sektoru.

Akce byla pro české účastníky ojedinělou příležitostí se seznámit s nizozemským prostředím v jeho konkrétních výrobních podmínkách, s organizací práce i s možnostmi obchodní a výrobní spolupráce. Zapojení velvyslanectví ČR a CzechTrade bylo vyjádřením oficiální podpory ČR rozvoji bilaterálních ekonomických vztahů, projekt tak přispěl k pozitivnímu vnímání ČR jako vyspělého partnera. V návaznosti na projekt byla v následujících dnech na výstavišti Jaarbeurs v Utrechtu zprostředkována další firemní setkání v rámci veletrhu dodávek a subdodávek strojírenského průmyslu ESEF 2018.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Petr Kvaček, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek