Nová pilotní akademie v Maďarsku

3. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 29.04.2019

Norská pilotní letecká akademie (PFA) ve spolupráci s Norským středoevropským leteckým klastrem (CEAC) zřídí svou druhou pilotní akademii v Maďarsku. Podle těchto plánů bude pilotní výcvikové středisko, které má být realizováno prostřednictvím investice ve výši 15 milionů EUR, prvním prvkem čtyřstupňového vývojového balíčku norských investorů, který vytvoří 80 pracovních míst vyžadujících zvláštní znalosti (školitelé a odborníci), a jeho maximální tréninková kapacita bude 300 kadetů. První výcvikové skupiny by měly být zahájeny do půl roku, v listopadu 2019 v Sármelléku.

Profesionálním partnerem pilotního výcviku je norská pilotní výcviková společnost Pilot Flight Academy (PFA). Společnost, založená v roce 2007, trénuje celkem 300 studentů ve dvou norských kampusech s přibližně stejným počtem zaměstnanců, kolik je plánováno v Maďarsku - 80 lidí - a studenti jsou v současné době školeni pomocí 4 simulátorů letadel a 13 letadel.

Norové zvolili Maďarsko jako místo pro druhou akademii vzhledem ke své geografické poloze a ideální meteorologické situaci. Norská skupina investorů si před vytyčením letiště Hévíz-Balaton prohlédla řadu dalších maďarských letišť, ale to bylo jediné místo, kde byla k dispozici požadovaná infrastruktura a provozní prostor. Dva hangáry o rozloze 1000 čtverečních metrů, každý na dvou hektarech, pojmou výcviková letadla, simulační zařízení, vzdělávací místnosti a kanceláře. Vývojové etapy projektu budou realizovány také v blízkosti letiště.

Cílem spolupráce CEAC a PFA je snížit současný a pravděpodobně rostoucí nedostatek pilotů prostřednictvím zřízení Středoevropského školicího střediska, kde by mohlo školit piloty několik leteckých společností. Současně byla zahájena jednání s dalšími evropskými aeroliniemi o zapojení do akademie.

Letecký průmysl zaznamenal v Maďarsku v nedávné době výrazný nárůst - kromě rozvoje společnosti Lufthansa Technik v Budapešti a Miskolci otevřel Diehl Aviation po rozšíření výrobních kapacit v Nyírbátoru maďarské inženýrské centrum, zatímco švýcarské společnosti RUAG Aerostructures již mají tři pobočky výrobních jednotek v Maďarsku. Airbus Helicopters se navíc chystá připojit se k trhu zřízením závodu na výrobu součástí vrtulníků; rozhodnutí o přesném místě může být učiněno později v tomto roce.

Zdroj: https://hipa.hu/a-new-airline-pilot-academy-to-be-established-in-hungary
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: