Nové rozvodné sítě na karibském pobřeží

8. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 06.12.2018

UPME (Unidad de Planeación Minero Energética) před koncem letošního roku udělí licenci na vybudování přenosových sítí elektrické energie, které budou klíčové pro zajištění dodávek do několika regionů v zemi.
Jedná se o projekt Bolívar - Tolu Viejo - Chinu, San Juan, Sabanalarga - Bolívar a Flores - Tebsa a rozvodna El Río, které jsou součástí plánů expanze elektrické energie výše uvedené státní instituce.
Dle slov Ricarda Ramireze, ředitele UPME, jsou tyto projekty klíčové pro propojení severního pobřeží Kolumbie s centrální distribuční sítí. Jednotlivé projekty budou přiděleny vybraným firmám před 31. prosincem 2018. Projekty se soustřeďují na departmenty Atlantico, Bolívar, César a Córdoba s tím, že pochopitelně budou mít pozitivní přínos pro celý region kolumbijského Karibiku.
Přenosové linky těchto projektů, které budou součástí hlavní přenosové soustavy země a budou mít kapacitu vyšší než 220 kV. Ramirez také zdůraznil, že na severu Kolumbie roste poptávka po elektrické energii výrazně rychleji, než v ostatních částech země.
Další z plánů výstavby přenosové sítě je projekt San Antonio - Alcaraván - Banadía, který po svém dokončení bude zajišťovat dodávku energie z centra země přes department Boyacá do departmentu Arauca.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: portafolio.co

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: