Nový projekt podpory řemesel pražské Hospodářské komory

10. 1. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Předseda představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy a viceprezident HK ČR Roman Pommer stojí za novým projektem, který opět cílí na podporu řemesel. Oslovit se ale tentokrát snaží nejen děti, ale celé rodiny. Projekt se nazývá Cesta za řemeslem.

HKP nový projekt připravuje ve spolupráci s pražským magistrátem, ale především s řadou pražských středních odborných škol.

„Oslovit rodiče školních dětí a dát jim najevo, že řemeslo dnes může pro jejich děti znamenat atraktivní budoucnost, je naším cílem už delší dobu,“ vysvětluje autor projektu Roman Pommer a dodává: „V Cestě za řemeslem proto chceme přiblížit nejrůznější dovednosti dětem i jejich rodičům. Především během sobotních dopolední nabízíme celým rodinám unikátní zážitek. Přímo v odborných učebnách daných škol si mohou rodiče spolu se svými dětmi vyzkoušet konkrétní řemesla. Vše probíhá pod vedením mistrů řemeslných cechů, pedagogů, ale i studentů posledních ročníků. Znamená to, že děti v doprovodu svých rodičů si mohou osahat a vyzkoušet nejrůznější řemeslné techniky, získají cenné poznání a nepochybně i sebevědomí. Navíc si výrobek odnesou i domů.“

Poznejte taje řemesel

Nový projekt Cesta za řemeslem je určen všem, koho zajímají fortel a um zedníka, strojníka, tesaře, krejčího, autolakýrníka, ale třeba i aranžéra, farmaceutického chemika, uměleckého truhláře, čalouníka a mnoha dalších. Každý, kdo hledá atraktivní víkendové programy pro celou rodinu, má díky novému projektu možnost vyzkoušet si taje vybraných řemesel. Naučit se tím pádem i něco málo z řemeslných dovedností, dozvědět se nové informace a hlavně – prožívat se svým dítětem aktivně společný volný čas.

„Pokud jste rodiče školních dětí, pak rozhodně vyzkoušejte aktuální projekt Hospodářské komory hl. města Prahy Cesta za řemeslem. Uvidíte, že okamžiky aktivním způsobem stráveného společného času stojí za to! Získáte dovednosti, které se v životě hodí. Navíc poznáte samy sebe i své děti v nové situaci. Prožijete chvíle, které vás budou bavit a zařadí se k nezapomenutelným rodinným vzpomínkám. Možná objevíte i cestu, která vaše dítě posune k zajímavé a atraktivní profesi,“ doporučuje Roman Pommer. 

Cesta za řemeslem

Nový projekt na podporu řemesel a řemeslných dovedností je určen rodinám a realizuje se již od října 2017. Bližší informace na www.cestazaremeslem.cz.


Převzato z časopisu Komora. Autor článku Alena Štrobová.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek