Nový závod v Debrecíně nemá ve střední a východní Evropě obdobu

27. 5. 2019 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 21.05.2019

Alföld Tej Kft. postavil v Debrecínu nejmodernější závod na zpracování mléka v regionu. S investicí budou moci ročně zpracovat 750 tisíc litrů mléka a vyrábět téměř 8500 tun tvrdého sýra a 7000 tun sušeného mléka. V důsledku tohoto vývoje budou vytvořena nová pracovní místa a plánuje se v něm zaměstnat sto zaměstnanců.

"Naším cílem je zvýšit podíl mléčných výrobků s vysokou přidanou hodnotou. Se sýrem Gouda cílíme na zahraniční trhy, hlavně do Japonska a Číny," sdělila ředitelka společnosti.

Díky investici byla také rozšířena kapacita skladování mléka, což umožnilo převzetí 750 000 litrů mléka od místních hospodářů. Podle ředitelky by cílem bylo zachovat celou škálu mléčných výrobků pod stejnou sazbou DPH, a proto navrhla snížení DPH u výrobků bez laktózy.

Ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó zdůraznil, že v prvním čtvrtletí letošního roku dosáhlo maďarské hospodářství nejvyššího růstu 5,2 %, což je 3 a půl násobek průměru EU. Podle ministra to ukazuje sílu maďarské ekonomiky a fakt, že maďarské výrobky jsou celosvětově konkurenceschopné. V letech 2014-2018 přišlo do země 392 velkých investic v hodnotě 4480 miliard HUF, a tím se maďarská vláda přiblížila k cíli dosáhnout 1 milionu nových pracovních míst, nyní je na 800 tisících.

Debrecen je opravdový šampion investic - investiční jednání se od roku 2014 konala a uzavírala pětadvacetkrát, což vedlo k vytvoření 8142 nových pracovních míst a investic ve městě ve výši 544 miliard forintů.

Zdroj: http://www.dehir.hu/debrecen/nincs-parja-kozep-kelet-europaban-az-uj-debreceni-uzemnek-szaz-uj-munkahely-jott-letre/2019/05/21/
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Budapest.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: