Obchodní setkání, které se vyplácí - Elmia Subcontractor 2018

7. 12. 2018 | Zdroj: CzechTrade

  • Země: FI - Finsko, NO - Norsko, SE - Švédsko
  • Datum zveřejnění: 23.11.2018

Exportní zájmy českých firem na skandinávském trhu byly reprezentovány v rámci 2 expozicí. První vystavovatelské místo bylo zaštítěno  Ministerstvem Průmyslu a Obchodu, jež představovalo českou oficiální účast.
Druhé místo, kde bylo možno se setkat s českými firmami, bylo zajištěno agenturou CzechTrade Skandinávia. Zahraniční kancelář společně s dalšími 8 českými firmami reprezentovaly zájmy českých výrobců na ploše 100 m2.
V rámci organizace skandinávské zahraniční kanceláře CzechTrade se na veletrhu představily společnosti SPOLUWORKS PERFECTA s.r.o., DENDERA a.s., DIOSS a.s.   , HTP s.r.o., KLEMAT CZ s.r.o., LASER CENTRUM CZ s.r.o., BOKI INDUSTRIES a.s., DIOSS NÝŘANY as, PROMET GROUP a.s., TVARMETAL, s.r.o., ZPS – SLÉVÁRNA, a.s.. Další české firmy, které se účastnili veletrhu byly: BENEŠ a LÁT a.s., DRUPOL, výrobní družstvo, EXPLAT, spol. s r.o., FERRAM STROJÍRNA, s.r.o., IMT foundry s.r.o, MODELÁRNA LIAZ spol. s.r.o., MS ProTech s.r.o., Spojené slévárny, spol. s r.o., TOS-MET slévárna a.s., UNEX a.s. a rovněž Svaz sléváren ČR.
Na českém stánku bylo živo. České firmy přivítal na veletrhu i velvyslanec ČR ve Stockholmu Jiří Šitler. V rámci doprovodných akcí měly české firmy možnost zúčastnit se B2B akce pod názvem Subcontractor Connect, která probíhala první dva dny veletrhu v hale D.  Dále se v průběhu týdenního dění v prostorách výstaviště konalo mnoho přínosných panelových debat, oborových diskuzí a seminářů zejména z oblasti chytrých technologií a materiálů a aktuálních otázkách z průmyslové sféry. Představitelé českých firem se setkaly s významnými firmami jako například Alfa Laval, Saab či Volvo group. Na českém stánku proběhlo mnoho obchodních jednání a schůzek se stávajícími či novými obchodními partnery, která dle slov účastníků jsou významná pro upevnění pozice firem na skandinávském trhu.
Letošní účast na veletrhu byla hojná. Na výstavišti reprezentovalo okolo 1200 vystavovatelů a návštěvnost dosáhla 13 771 osob.

Zdroj: zpracoval tým pracovníků CzechTrade Stockholm

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: