Ober Haus: nákupní centra se v Lotyšsku rychle rozvíjí

31. 1. 2018

  • Země: LV - Lotyšsko
  • Datum zveřejnění: 28.01.2018


Typickým trendem minulého roku v segmentu nákupních center bylo jeho rozšiřování, uvádí průzkum realitní společnosti Ober Haus.
 
V loňském roce začal a pokračoval expanzí center ALFA a Origo , výstavba center Akropole a IKEA.  Významnou událostí byl odchod obchodní sítě Prisma z Lotyšska a boj mezi Rimi a Maxima o uvolněné plochy. Také se blíží vstup do Lotyšska maloobchodního řetězce Lidl , o čemž svědčí nákup pozemků.
 
V ulicích bylo otevřeno mnoho nových stravovacích zařízeních. V dobré lokalitě s množstvím procházejících lidí se rychle objevují noví nájemci, přesto je ale podíl volných prostor na trhu je stále vysoký.
 
Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku se pohybovalo průměrné nájemné pro malou obchodní plochu (do 100 metrů čtverečních) v atraktivním místě v rozmezí od 10 do 30 eur za čtvereční metr, v některých místech až 35 eur.
 
Na Starém Městě stojí pronájem maloobchodních prostor od 25 do 50 eur za m² měsíčně, v méně atraktivních oblastech dále od centra - od 6 do 17 eur.
 
Rekonstrukce jedné z nejživějších nákupních ulic Rigy - Kr. Baron – je dokončena a s předpokládanou zvýšenou poptávkou po obchodních prostorech v této ulici se předpokládají i zvýšené nájmy, uvádí se ve shrnutí zprávy.

Zdroj: LETA
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Riga

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: