OCL: Firmy chtějí expandovat, trápí je ale nedostatek lidí

24. 10. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Tři čtvrtiny podniků mají problém se sháněním pracovníků. Na vině není jen extrémně nízká nezaměstnanost, ale i český vzdělávací systém - zejména úroveň středních škol. Vyplývá to z průzkumu mezi 85 firmami, které se letos staly finalisty soutěže Ocenění českých lídrů(OCL).

Průzkum realizovala u příležitosti druhého ročníku soutěže pořádající Agentura Helas.

Nedostatek pracovních sil je problémem, se kterým se v Česku už několik let potýká většina firem a který postihuje všechny obory bez výjimky.

Firmy se svým zaměstnancům snaží vytvářet takové prostředí, aby si udržely alespoň ty stávající. S tím, jak najít nové kvalifikované lidi, ale menší podniky stále bojují - a to nejen kvůli faktu, že nemohou nabídnout lidem stejně vysoké platy jako velké korporace.

„Vzhledem k našemu oboru podnikání, který přináší lidem základní složku jejich potravy, bychom neměli mít problém s atraktivností našeho řemesla. Opak je ale pravdou. Učební obor mlynář v porevoluční euforii dávno zanikl a nedaleká potravinářská střední škola v Pardubicích registruje minimální zájem o mlynářské studium. To je systémová chyba, protože školstvím produkovaní rekreologové a sociologové nás v dobách zlých neuživí. Mlynáře si musíme vychovávat sami, abychom i nadále zajistili významnou přidanou hodnotu českému obilí,“ říká jednatel společnosti Mlýny J. Voženílek Jaroslav Horák.

Informace o projektu najdete na www.oceneniceskychlidru.cz

Agentury a cizinci nás nespasí

Ředitel technologické společnosti Frentech Aerospace Pavel Sobotka vidí problém také v odborné přípravě zaměstnanců.

„Některé profese jako soustružník nebo frézař se již na učňovských školách ani nevyučují. Pro stát, který je průmyslově orientován, je to doslova pohroma,“ upozorňuje Sobotka s tím, že je nutné změnit „pravidla hry“ a vrátit skutečný význam slovům jako řemeslo, řemeslník či učeň.

„Bohužel nestačí pouze motivovat mladé lidí. Bude nutné přesvědčovat i jejich rodiče, a to je velmi těžké. Začít ale musíme okamžitě. Naši firmu a další podobné nezachrání dovezení pracovníci nebo agenturní pracovníci. To může pomoci v automotive a jednodušších výrobách. My potřebujeme odborníky, spolehlivost a stabilitu,“ dodává.

Oborem, který se s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil potýká dlouhodobě, je zdravotnictví. Podle předsedy představenstva Karvinské hornické nemocnice Tomáše Canibala, je v silách politiků problém řešit, ale ne tak, že budou ze státní kasy do zdravotnictví uvolňovat více peněz na platy zdravotníků.

„Je to sice pozitivní krok, ale problém se tím neodstraní. Systémové a jedině možné je najít politickou odvahu a říct otevřeně lidem, že nekvalitní nemocnice budou nuceny zredukovat nebo úplně ukončit svou činnost. Existuje přitom spousta nástrojů, jak odlišit kvalitní a nekvalitní nemocnice,“ vysvětluje Canibal.

Chtějí expandovat i nabízet novinky

Ačkoli české lídry trápí nedostatek pracovníků, jsou v dobách konjunktury a růstu připraveni expandovat. Více než polovina z nich plánuje na trh vstoupit s novým produktem.

Zhruba 47 procent dotázaných firem chce do svého provozu zavést nové technologie, dvě pětiny uvažují o inovacích, které by jejich byznys posunuly dál. Se vstupem na nový trh a otevírání nových poboček počítá asi 35 procent finalistů Ocenění Českých Lídrů (OCL).

„Výsledky našeho průzkumu ukazují, že odhodlání majitelů ryze českých firem posouvat své podnikání kupředu je veliké. Nedostatkem pracovníků, se kterým se potýkají, nejsou paralyzováni, a to je dobře. Věřím, že i díky platformě, kterou jim Ocenění Českých Lídrů vytváří, budou díky sdílení zkušeností, informací a inspiraci nacházet nové výzvy a příležitosti pro svůj úspěch,“ doplňuje zakladatelka projektu OCL Helena Kohoutová.

Redakčně upravená tisková zpráva agentury Helas, portál BusinessInfo.cz je mediálním partnerem soutěže.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek