Od časového relé po chytré elektroinstalace

14. 10. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Příběh firmy, dnes už holdingu ELKO EP, patří k těm, které se hezky poslouchají a ještě lépe píší. Někdo by řekl, že patří do kategorie, o kterých americká produkce točí filmy o splněných amerických snech. Snad jen s tím rozdílem, že tenhle sen začal v české garáži. O svých začátcích a současné pozici dvojky na evropském trhu se rozpovídal majitel Jiří Konečný.

Jaké byly vaše podnikatelské začátky a proč právě systémové elektroinstalace?
Začínal jsem výrobkem, který byl spojený s oborem firmy, ve které jsem po vojně pracoval, a to byly spínací výkonové bloky pro elektrická vytápění. V té době revoluční výrobek, který odstranil hluk způsobený při spínání stykači, zmenšil rozměry a ještě byl levnější než konvenční řešení.

Později jsem z tohoto bloku vypreparoval pouze časové relé – samostatně, a to vlastně vyrábím dodnes. I když všude prezentujeme systémy pro Chytré domy, časové relé je i dnes naším hlavním produktem, se kterým se řadíme v evropském měřítku na druhé místo a vyrábíme je pro 8 z 10 největších elektro firem světa.

Systémové elektroinstalace – dnes už často nazývané Smart Home či Smart Building – přišly poměrně nedávno a Česká republika, stejně jako celá východní Evropa, se pořád řadí k zemím v tomto oboru rozvojovým. Pokud porovnáme procento inteligentních elektroinstalací s celkovým počtem elektroinstalací, tak u nás to bylo na konci roku 2014 pouhých 5 procent oproti německým sousedům s 46 procenty. Máme co dohánět. Proto jsme se chopili příležitosti a už před 12 lety jsme začali vyvíjet systém inteligentní elektroinstalace iNELS, který již 10 let úspěšně prodáváme.

Kde všude lze využít systémy inteligentní elektroinstalace, které vyrábíte?
Prakticky všude. Mimo domy, pro které jsou primárně určeny, nacházejí stále větší uplatnění v budovách, komerčních objektech, restauracích nebo také v hotelích. Jako nedílná součást je tento systém instalován v pasivních domech a může mít velký podíl na úsporách v nízkoenergetických stavbách. Perličkou využití je pak řízení osvětlení v drůbežárně, kdy se slepicím simuluje den/noc dvakrát za den.

Máte pobočky na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Ukrajině, Rusku, Německu, Rakousku a Španělsku. Který další trh se chystáte dobýt teď?
Aktuálně je v procesu zakládání pobočky v Íránu, protože bez ohledu na sankce, které mimochodem stále platí, je to země s velkým potenciálem a mnoha zákazníky, kteří si takové systémy mohou dovolit. Stále aktivnější jsme na Blízkém východě celkově, mimo SAE máme také projekty v Saúdské Arábii. Aktuálně jsme dodali systém na kliniku v Rijádu.

Pracujete teď na vývoji něčeho nového, nebo se spíše orientujete na „upevňování" pozice v Evropě?
Díky novému zákazníkovi General Electric (největší elektro společnost na světě, pozn. red.) jsme se ze čtvrté pozice v Evropě dostali na místo druhé. To se však týká skupiny produktů RELÉ, které vyrábíme přes 20 let. Chytré elektroinstalace jsou ve většině zemí stále ještě „v plenkách", takže se nedá hovořit o nějakých pozicích. Ale jsme v těch zemích samozřejmě proto, abychom tyto přední pozice obsadili a v budoucnu se na nich udrželi.

Co se nových výrobků týká, hlavní pozornost je zaměřena právě do oblasti produktů Smart Home, protože zde je prakticky neomezená možnost vyvíjet něco nového či vylepšovat stávající.

Pokud bych měl být konkrétní, aktuálně jsme dodělali hotelový systém (tzv. Guest Room  System), který poskytuje hotelovým hostům opravdový komfort v tom, že se nemusí o nic starat. Pracujeme také na dokončení systému pro řízení osvětlení v průmyslových objektech (závodech, halách apod.), které je aktuální hlavně z důvodu masivní výměny původních svítidel za LED. Toto řízení ještě zvýší úspory a rozšíří efektivní využití.

Máte nějaký recept, jak se prosadit na Blízkém východě? V čem je tamní trh odlišný od toho evropského?
Hlavní odlišnost je ve způsobu vnímání zákazníka. Důležitou roli hraje úroveň vzdělání, která není na tak vysoké úrovni jako ve střední Evropě. Stejně tak rozvoj byznysu není tak organický jako u nás. Na druhou stranu větší význam zde má první dojem, emoce a při jednání je třeba počítat s tím, že je potřeba protistranu urgovat a mít trpělivost. S ohledem na omezené možnosti cestovat se váže odkázanost na informace z internetu, který ale bývá cenzurovaný.

Kvůli nedostatku informací jsou pak lidé snadno zmanipulovatelní. Proto zde „jdeme na věc" jednodušším způsobem a nabízíme řešení, kterému rozumí – neprezentujeme full řešení a nepředháníme se s množstvím funkcí jako třeba německá konkurence.

Jaká je nyní vaše pozice ve společnosti ELKO EP? Četla jsem, že jste se vzdal manažerského postu, je to pravda?
Moje pozice je předseda představenstva Evropské společnosti ELKO Holding. Takto to zní honosně, ale prakticky to odpovídá tomu, co dělám. Starám se hlavně o rozvoj obchodu – ať už v pobočkách vlastních, nebo v exportních teritoriích. Vyhledávám nové příležitosti a optimalizuji stávající. Samozřejmě, coby původem elektronik jsem hodně blízko vývoji, i když mu dnes už nerozumím, protože je to hodně o softwaru, spíše jim otevírám vize.

Co je největší překážkou ve vašem oboru?
Pokud bych to měl posoudit podle produktových skupin, tak pro relé moc překážek nevidím, je to vlastně komodita, která se dá prodávat jako jablka a hrušky, dají se nahrazovat konkurenti a naopak. V oblasti chytrých elektroinstalací je hlavní překážkou nedostatečná znalost problematiky nebo již vytvořené negativní mýty, které jsou pro některé zákazníky hlavní překážkou pro pořízení takového systému. Je naším denním chlebem tyto mýty odbourávat.

Čím je vaše společnost specifická?
Tím, že je velmi rychlá. Protože jsme museli doběhnout firmy, které už v tomto obou působí 50 až 70 let, hlavně německé. A abychom byli lepší, museli jsme je předstihnout. Proto u nás nemohou pracovat lidé, kteří pracovali ve velkých korporacích, nejsou totiž tak flexibilní a pracují výhradně podle směrnic. Samozřejmě, ani u nás to není vždy ideální – jak s oblibou říkám: „Když nás bylo dvacet, vše šlo normálním způsobem." Ale neustále hledáme cesty, jak dělat věci jednodušeji.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Prosadit se v oblasti Smart Home & Building ve světě, být včas na teritoriích, které zažívají stavební boom a posílit tak naši pozici. V oblasti vývoje to je aktuálně implementace soft waru BMS tak, aby mohl náš systém vertikálně řídit například celý mrakodrap.

Jiří Konečný

Vystudoval Střední odborné učiliště strojírenské (COPT KM) v oboru mechanik elektronik. V roce 1993 začal podnikat jako fyzická osoba a již roku 1997 založil firmu ELKO EP.

Z hrstky zaměstnanců je dnes společnost ELKO EP HOLDING SE, čítající 300 lidí včetně 11 zahraničních poboček. Díky vlastnímu vývoji i výrobě se sortiment rozšířil z 5 elektronických přístrojů na současných 250. Od roku 2005 společnost neustále rozvíjí inteligentní systémy iNELS pro chytré domy a budovy.

Jiří Konečný je držitelem titulů Podnikatel roku 2004, Firma roku 2012 a Vizionář roku 2015.

ELKO EP HOLDING SE

Společnost Evropská skupina vznikla v roce 2015 a zastřešuje firmy ELKO EP UTILITY, ELKO LIGHTING a ELKO EP. Specializací je vývoj a výroba klasických relé, bezdrátových systémů iNELS RF Control a sběrnicových systémů iNELS BUS System, které zajišťují inteligentní elektroinstalace v tzv. Chytrých domech. Součástí holdingu je 11 zahraničních poboček v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Španělsku, Maďarsku, USA, Spojených arabských emirátech, Íránu, Rusku a na Ukrajině.

Celkové roční tržby se pohybují okolo půl miliardy korun, které produkuje více než 300 zaměstnanců, z toho 170 v Holešově.

 


Převzato z časopisu Komora. Autor: Dagmar Klimovičová. Foto: archiv firmy.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek