Odborníci zvolí nejlepší rodinnou firmu České republiky

6. 9. 2019 | Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

Blíží se uzávěrka dalšího ročníku soutěže Equa bank Rodinná firma roku. Jde už o 8. ročník akce, která má pomoci propagovat a ocenit rodinné podnikání v ČR.

Soutěž organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP). Firmy se mohou přihlašovat ještě do neděle 8. září. Kromě tradičního zlatého, stříbrného a bronzového umístění zůstává i letos Cena odborné poroty pro dvě kategorie: Malé firmy (firmy do 50 zaměstnanců s obratem do 10 milionů eur) a Střední firmy (firmy do 250 zaměstnanců s obratem do 50 milionů eur).

Cena veřejnosti zůstává stejná jako v předchozích ročnících a budou do ní zařazeny firmy z obou kategorií (z každé kategorie pět nejlepších firem, které vybere porota). Vyhlášení vítězů proběhne již tradičně na Dni podnikatelů České republiky, a to 30. října v Praze.

O vítězích rozhoduje porota na základě souboru ekonomických, ale i neekonomických kritérií, jako je například růst obratu v posledních deseti letech, příspěvek k zaměstnanosti v regionu (počet zaměstnanců), počet generací vlastníka zapojených do podnikání či politika sociální odpovědnosti.

Rivalita v rodině a ve firmě

V rámci soutěže se mluví mimo jiné o složitosti předání rodinného podniku na další generaci a také o komplikovaných vztazích mezi příbuznými, pokud jsou zároveň obchodními společníky. Libor Musil, majitel rodinné firmy LIKO-S a člen představenstva AMSP k tomu uvádí: „Sourozenecká rivalita je přirozený jev. Odmala sourozenci soupeří o přízeň rodičů či okolí, a projevy rivality mohou být až agresivní a nevhodné. V útlém dětství se dokázali porubat a pokousat. Nejlepším lékem na toto chování je nechat sourozence úzce spolupracovat a nést zodpovědnost. Najednou zjistí, jak dobré je mít v zádech nebo vedle sebe bratra či sestru. A v tom je síla rodinného podnikání, že jednak rozloží nejvyšší odpovědnost na více ramen a jednak kultivuje vztahy v rodině a je důvodem, proč by rodina měl držet pohromadě i přes názorové rozdíly,“ uvádí Libor Musil.

Nástup nové generace sledují i obchodní partneři

Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP, k problematice nástupnictví v rodinných firmách říká: „Mezi nástupníky je opravdu cítit vnímání hodnot a předností rodinné firmy, priority jako spolehlivost, férovost, rychlé rozhodování, selský rozum či reinvestování. Firma je součástí rodiny a hodnoty rodiny se do firmy promítají. Velice nás těší, že nástupci a nástupkyně velmi oceňují podporu AMSP a organizovaná samostatná setkání nástupníků. Líbí se jim možnost sdílet své příběhy a vzájemně se inspirovat,“ uvádí Svobodová.
Luboš Janoušek, ředitel firemního bankovnictví Equa bank, která je generálním partnerem soutěže, poukazuje na to, že předání firmy je velmi citlivý moment. „Hladké a bezproblémové předání rodinné firmy není důležité pouze z vnitřního pohledu firmy jako takové, ale je důležité také pro její obchodní partnery a věřitele. Změna managementu, případně změna vlastníka vždy představuje určité riziko, a proto je důležité, aby tato fáze předání rodinné firmy proběhla profesionálně a dle připraveného a naplánovaného scénáře,“ upozorňuje.

Přihlášku najdete na webových stránkách soutěže Equa bank Rodinná firma roku.

Redakčně upravená tisková zpráva AMSP

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek